Преди мача на сезона: Ботев загуби от Славия на "Колежа"
Автор: Тодор Благов 20:57 / 27.04.2024Коментари (8)5505
Ботев (Пловдив) допусна загуба с 0:1 от Славия в среща от първия плейофен кръг на Първа лига. Мачът се игра на стадион "Христо Ботев", предава репортер на Plovdiv24.bg.

Двубоят бе под номер 150 за Ивелин Попов в българския футболен елит. При излизането си на терена двата тима застанаха зад плакат в подкрепа на "жълто-черния" привърженик Георги Маринов.

В 8-ата минута Джеймс Етоо пусна страхотен извеждащ пас към Уме Емануел, който се озова очи в очи с вратаря на Славия, но ударът мина покрай вратата.

В 12-ата минута феновете на "канарчетата" почетоха паметта на един от най-емблематичните привърженици на клуба Гошо Челсито. В следващите минути играчите на пловдивчани отправиха редица неточни удари към вратата на "белите".

В 25-ата минута се стигна до първата много спорна ситуация в мача. Балоянис намери Уме Емануел в наказателното поле, последва контакт с играч на "белите", но главният съдия Георги Давидов подмина претенциите на "канарчетата" за дузпа.

5 минути по-късно Мохамед Брахими отправи удар от границата на наказателното поле, топката рикошира в бранител и мина в много опасна близост до страничната греда.

В 33-ата минута гостите откриха резултата. Столичани изпълниха по много добър начин корнер, разиграха по земя и топката бе центрирана към Галин Иванов, който от точката на дузпата прати кълбото в мрежата за 0:1.

В 42-ата минута Исак Соле впечатли с индивидуален рейд, премина няколко бранители и от чиста позиция стреля, като само страхотната изява на Хидайет Ханкич предотврати нов гол. Минута по-късно снаряд на Соле от 30 метра профуча над напречната греда.

Второто полувреме стартира с много дискусионна ситуация. В 49-ата минута топката бе върната лошо от защитник на Славия към Светослав Вуцов, който влезе в единоборство с Мохамед Брахими извън наказателното поле.

Първоначално Георги Давидов показа директен червен картон за "белия" вратар, но след намесата на системата VAR санкцията бе отменена и младият страж на гостите остана на терена.

В 63-ата минута Мартин Секулич се отчете с изумителен пропуск. Капитанът на "канарчетата" Ивелин Попов центрира отдясно, хърватският нападател бе абсолютно непокрит в малкото наказателно поле, но по някакъв начин успя да прати топката в гредата, вместо в мрежата.

В 70-ата минута в игра за Ботев се появиха юношите на Виста - Кристиан Нвачукву и Ехие Укаки, които замениха Мохамед Брахими и Уме Емануел, като Керкез се опита да даде почивка на някои от основните си играчи за предстоящия полуфинал.

В следващите минути играта се водеше изцяло в половината на славистите, но "канарчетата" трудно стигаха до чисти положения. Такова се откри в 84-ата минута, когато Секулич опита да комбинира с Попов в малкото наказателно поле, но топката бе избита.

Във втората минута на добавеното време "жълто-черните" бяха много близо до равенството. След центриране топката бе избита и се озова в Кристиан Нвачукву, но ударът на юношата на Виста бе избит с крак от Светослав Вуцов.

В сряда предстои мачът на сезона за Ботев - реваншът с ЦСКА-София за Купата на България.

Ботев: 1. Хидайет Ханкич, 5. Йонас Там, 6. Дилан Мертенс, 7. Мохамед Брахими, 10. Ивелин Попов – К, 15. Джеймс Етоо, 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балоянис

Резерви: 32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укаки, 9. Мартин Секулич, 14. Фаустас Степонавичус, 18. Димитър Папазов, 28. Янис Карабельов, 30. Лъчезар Балтанов, 40. Кристиан Нвачукву, 42. Ивайло Видев

Треньор: Душан Керкез

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 93. Исак Соле, 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев, 33. Галин Иванов, 88. Тони Тасев, 9. Мартин Сораков

Резерви: 12. Николай Кръстев, 98. Георги Търтов, 8. Емил Стоев, 17. Ерол Дост, 55. Ивайло Марков, 11. Кристиан Добрев, 14. Роберто Райчев

Треньор: Златомир Загорчич