Поляци загряват за Ботев с турнир на закрито
Автор: Тодор Благов 11:30 / 29.12.2023Коментари (0)1784
© Facebook
Полският отбор Гурник Забже обяви програмата си за зимната подготовка. В нея е включена и контролна среща с пловдивския Ботев.

След последния мач в първенството, където Гурник е на 7-мо място, момчетата на Ян Урбан получиха 3 седмици почивка, за да се приберат при семействата си.

Отборът ще стартира подготовка на 8 януари, като първите две седмици ще тренира на Арена Забже.

На 14 януари Гурник ще участва в два турнира на закрито - в Гумерсбах (Германия) и в Катовице.

На 19 януари поляците ще изиграят първия си спаринг срещу МФК Карвина. Отборът на Юрай Ярабек е на 14 място в Чешката Висша лига.

Ден след мача "миньорите" ще отлетят за подготвителния лагер в Белек (Турция), където са предвидени две приятелски срещи.

Първата е срещу Ботев (Пловдив) на 23 януари, а втората контрола е с Блау-Вайс Линц (9-то място в австрийската Бундеслига) на 28 януари.

"Трикольорите" ще прекарат общо 10 дни на лагера в Турция и ще се върнат в Забже на 30 януари, за да продължат подготовката на собствената си база.

На 3 февруари тимът на Ян Урбан ще изиграе четвърта и последна контролна среща, като съперникът за нея все още не е ясен.

Първият мач от местната Екстракласа след зимната пауза е насрочен за 10 февруари от 17:30 часа, като в него Гурник Забже ще гостува на Пяст Гливице.