Двама от легендарните защитници на Ботев (Пловдив) празнуват днес. На знаменитата дата 12 март са родени Димитър Младенов и Вангел Делев.

"Жълто-черните" поздравиха двамата с пост в социалните мрежи:

Димитър Младенов защитава цветовете на Ботев от 1979 до 1989 година и от 1991 до 1997 година.

Изиграва 347 мача, в които бележи 4 гола. Носител е на Купата на България през 1981 година, сребърен медалист за 1986 година и бронзов медалист от шампионатите през 1981, 1983, 1985, 1987, 1988, 1993, 1994 и 1995 година.

Удостоен със званието “Майстор на спорта" през 1981г.

ПФК Ботев Пловдив поздравява своята легенда и му желае крепко здраве, щастие и още радостни моменти в “жълто-черно".

Вангел Делев записва над 300 мача с “жълто-черната" фланелка, един от най-добрите в защитата на Ботев, удостоен със званието “Майстор на спорта" и част от шампионския отбор на Ботев през 1967г.!

ПФК Ботев Пловдив пожелава на Вангел Делев здраве, щастие и още незабравими мигове в жълто-черно!