Отборът на Гурник (Забже) обяви плановете си за зимната подготовка. В тима се подвизават световният шампион Лукас Подолски и бившият играч на Левски (София) Фелипе Нашименто.

Ето какво написаха поляците на своя сайт:

В неделя (14 януари), отборът на Гурник Забже, разделен на два отбора, ще вземе участие в турнири на закрито, които ще се проведат в Катовице и в Германия.

След това, на 19 януари (петък), ден преди полета за Турция, трикольорите ще играят първия спаринг с чешкия клуб - МФК Карвина.

Вече в Белек, играчите на Ян Урбан ще изиграят три контролни срещи:

23.01.2024 | Гурник Забже - Ботев Пловдив (България)

28/01/2024 | Гурник Забже - Блау-Вайс Линц (Австрия)

29/01/2024 | Гурник Забже - Динамо Чешке Будейовице (Чехия)

Спарингите в Турция ще се излъчват онлайн.