Ръководството на ПФК Ботев Пловдив разпространи декларация в социалните мрежи на клуба.

Ето какво написаха "жълто-черните" ръководители:

ПФК Ботев Пловдив и Сдружение ПФК Ботев не приемаме никаква форма на агресия, насилие и вандализъм. Заедно водим клуба през цивилизовано развитие и растеж.

Клубът има пълно разбирателство с миноритарния собственик по всички въпроси, а ръководството на клуба е в редовен контакт с представители на Сдружение ПФК Ботев.

Ръководството на ПФК Ботев Пловдив изказва подкрепа и благодарност към всички истински ботевисти за любовта и отдадеността им към клуба.