Ботев (Пловдив) постигна първа победа в контролите от подготовката за новия сезон. Жълто-черните надиграха румънския Политехника (Яш) с 2:0 в спаринг, който се проведе на терените на Evima football в Банско.

Мартин Секулич (27) и Димитър Тонев (63-дузпа) се разписаха за успеха.

Първият голям шанс пред ботевистите се откри в 26-ата минута. Траоре направи индивидуален рейд, залъга защитник в наказателното поле, но от непосредствена близост стреля в аут.

Минута по-късно Мартин Секулич получи извеждащо подаване, напредна в половината на Политехника и останал сам срещу вратаря, шутира покрай него за 1:0.

Пет минути след това Траоре отново навлезе на скорост в наказателното поле и шутира в близкия ъгъл, но вратарят на румънците спаси.

В 36-ата минута дойде поредният пропуск на Траоре. Той тръгна от центъра, надбяга отбраната на Политехника и остана сам срещу вратаря, но стреля в тялото му.

Минута преди почивката Секулич бе изведен срещу вратаря, преодоля го и прати топката в мрежата. Голът обаче бе отменен заради засада.

В 62-ата минута след центриране от корнер Думбоуя засече на задна греда, а топката се спря в ръката на бранител. Димитър Тонев реализира отсъдената дузпа, след като копна топката над плонжа на вратаря за 2:0.

Ботев игра в състав:

Хидайет Ханкич, Джеймс Етоо, Станислав Работов, Роберто Пунчец, Николай Минков, Реда Рабей, Красиан Колев, Самуел Акере, Мартин Секулич, Уме Емануел, Абдулайе Траоре.

Резерви: Стефан Смъркалев, Джеферсън, Хуго Аззи, Моузес, Лъчезар Балтанов, Бисер Бонев, Антонио Перера, Точукву Ннади, Димитър Тонев, Джаспър Ван Хертъм, Амаду Думбуя.