Ботев влезе в топ 6! "Канарчетата" удариха врачани, слаба посещаемост на "Колежа"
Автор: Тодор Благов 19:39 / 12.04.2024Коментари (13)6523
Ботев (Пловдив) влетя в първата шестица. Това стана факт след домакински успех на "канарчетата" с 2:0 над Ботев (Враца).

Двубоят беше с най-ниската посещаемост след реконструкцията на стадион "Христо Ботев", като едва около 1000 зрители бяха на трибуните.

"Канарчетата" излязоха на терена с черни фланелки с номер 93 в подкрепа на контузения Георги Николов.

Мачът стартира в приспивно темпо и без положения пред двете врати.

В 12 минута врачани изпълниха корнер по земята и Даниел Генов отправи удар от точката на дузпата, който се спря в тялото на бранител.

В ответната атака при корнер за "канарчетата" Йонас Там засече с глава, но защитник на "зелените" изби пред голлинията.

В 22 минута Мирослав Маринов отправи много опасен удар, като само отличната изява на Хидайет Ханкич запази нулевото равенство.

"Жълто-черните" бяха близо до откриване на резултата, но Ехие Укаки изпусна очи в очи с вратаря, като стреля в тялото му.

В 32 минута Мохамед Брахими бе изведен сам срещу вратаря и прати топката в мрежата, но след намесата на VAR голът бе отменен.

7 минути по-късно логичното се случи и "жълто-черните" поведоха. Дилан Мертенс простреля стража с мощен удар под гредата за 1:0.

В самия край на първата част след корнер и кратко разбъркване Мажуга стреля, но Ханкич спаси.

Второто полувреме стартира в същото приспивно темпо, а в първите минути врачани изпълниха няколко корнера.

В 57 минута Мохамед Брахими за втори път прати топката в мрежата, но и това попадение бе отменено заради засада.

В 60 минута Клери Сербер бе оставен непокрит в наказателното поле, но стреля неточно с глава.

В 63 минута пловдивчани удвоиха аванса си, след центриране от корнер и удар от близка дистанция на Антонио Перера - 2:0.

След това попадение играта се водеше предимно между двете наказателни полета и без сериозни положения пред двете врати.

В 83 минута Ивелин Попов стреля неточно от фаул, а в ответната атака след карамбол пловдивчани бяха близо до това да си отбележат автогол.

С днешния успех "жълто-черните" вече са част от първата шестица, преди изиграването на останалите мачове от кръга. Гостите от Враца останаха в зоната на изпадащите.