Ботев обърна Пирин на "Колежа"! Тандемът Акере - Попов отново впечатли
Автор: Тодор Благов 16:55 / 25.11.2023Коментари (7)7899
Ботев (Пловдив) постигна трудна победа с 3:1 над Пирин (Благоевград) в среща от 18-ия кръг на Първа лига. "Орлетата" поведоха с ранен гол на Комано, но Самуел Акере реализира две попадения за "канарчетата", като с две асистенции се отчете Ивелин Попов. В самия край Мартин Секулич също записа името си сред голмайсторите.

Мачът бе с много ниска посещаемост, като се превърна в един от най-слабо посетените след реконструкцията на "Колежа“. Преди началото на срещата изпълнителният директор на "канарчетата“ Алексей Киричек награди шахматистката Виктория Радева с фланелка на тима.

След само 30 секунди игра гостите от Благоевград откриха резултата. Андрей Йорданов центрира отляво, Йонас Там се намеси безобразно и не успя да избие топката. Тя попадна в Юго Комано, който прокара кълбото между купа от играчи за 0:1.

В 12-ата минута Ботев бе близо до изравняване на резултата. Центриране отдясно бе избито от "зелената“ отбрана, Ивелин Попов свали с глава към Антоан Бароан и французинът стреля от въздуха от 15 метра, но на сантиметри от гредата.

В 17-ата минута точен удар на Уме Емануел не затрудни вратаря на гостите. Минута по-късно стадион "Христо Ботев“ бе огласен от викове "Оставка“ по адрес на БФС.

В 22-ата минута Ивелин Попов намери Самуел Акере в половината на Пирин, атакуващият футболист преодоля бранител и с красив удар от средна дистанция изравни резултата – 1:1.

Секунди по-късно Андрей Йорданов стреля от малък ъгъл, но Хидайет Ханкич внимаваше и изби. В 28-ата минута Акере направи страхотен пробив и пусна надясно към Бароан, който на 7-8 метра от вратата стреля над напречната греда.

В 36-ата минута Константинос Балоянис центрира отляво, а Антоан Бароан пробва красив ножичен удар, но топката не намери целта. В добавеното време на първата част двата тима си размениха по един точен удар, чрез Бароан и Йорданов, но и двата шута бяха отразени от вратарите.

Второто полувреме стартира с ранен гол за Ботев, а герой отново бе Самуел Акере. По-малко от минута след началния съдийски сигнал страхотна триходова акция завърши с извеждащ пас на Ивелин Попов към Самуел Акере, а крилото останал очи в очи с Ковальов вкара за 2:1.

В 52-ата минута Ивелин Попов преодоля двама бранители и стреля от 15 метра, но вратарят на "зелените“ изби. 4 минути по-късно капитанът на ботевистите демонстрира своята класа, пускайки брилянтен пас с пета към Уме, който напредна и стреля, но топката се спря във външната част на мрежата.

В 60-ата минута Мертенс бе изпуснат от отбраната на Пирин и стреля с глава, но неточно. Минута по-късно опасен удар на Бароан не намери очертанията на вратата.

В 75-ата минута, след двойно подаване, Иван Тасев се озова на добра позиция и стреля много опасно, но над вратата. Секунди по-късно центриране на Йорданов се насочи опасно към Суда, но бранител блокира нападателя.

В 78-ата минута топката бе насочена към наказателното поле на Ботев, където Станислав Костов изпревари Джеймс Етоо и отправи точен удар, но той не затрудни Ханкич.

В 86-ата минута техничен удар на Антоан Бароан от средна дистанция бе избит от Максим Ковальов. При последвалия корнер Атанас Чернев засече с глава, вратарят изби, а при добавката ударът на Йонас Там бе неточен.

В първата минута на добавеното време Ботев стигна до трети гол. Груба грешка в отбраната на Пирин изведе Мартин Секулич сам срещу вратаря, а хърватският нападател с лекота реализира за 3:1.

Съставите на двата отбора:

Ботев: Хидайет Ханкич, Йонас Там, Дилан Мертенс, Ивелин Попов (к), Антоан Бароан, Джеймс Етоо, Самуел Акере, Янис Карабельов, Уме Емануел, Константинос Балоянис, Атанас Чернев

Резерви: Даниел Кайзер, Мартин Секулич, Фаустас Степонавичус, Николай Минков, Димитър Папазов, Точукву Ннади, Лъчезар Балтанов, Костадин Татаров, Красиан Колев

треньор: Душан Керкез

Пирин: Максим Ковальов, Аймен Суда, Айуб Абу, Александър Дюлгеров (к), Андрей Йорданов, Борис Тютюков, Венцислав Бенгюзов, Дмитро Семенив, Иван Тасев, Мартин Бачев, Юго Комано

Резерви: Марио Кирев, Александър Бучков, Георги Върбанов, Илиан Костов, Любомир Тодоров, Моду Диане, Симеон Александров, Станислав Костов, Христо Попадийн

треньор: Иво Тренчев