Ботев се затрудни срещу Спартак, но целта е постигната - "канарчетата" са на полуфинал!
Автор: Тодор Благов 19:22 / 27.02.2024Коментари (0)4473
Ботев (Пловдив) е на полуфинал за Купата на България. В среща от четвъртфиналите "канарчетата" се наложиха с 2:1 над Спартак (Варна).

Около 2500 зрители бяха заели местата си на стадион "Христо Ботев". На Южната трибуна бе опънат транспарант "Сдружението е за феновете", както и плакат срещу председателя на Сдружение ПФК Ботев - Борис Гиздаков.

Двубоят стартира с домакински натиск на "канарчетата", които стигнаха до няколко корнера в първите минути. В 8-ата минута бърза контра на гостите завърши с остър пас към Ивей Натаниел, който се хвърли на шпагат, но от прекрасна позиция не успя да отправи удар.

В 20-ата минута отново късметът спаси "жълто-черните". Груба грешка в отбраната на Ботев изведе Натаниел сам срещу Игонен, като само добрата изява на вратаря спаси сигурен гол.

Минута по-късно пловдивчани откриха резултата. Самуел Акере осъществи индивидуален рейд и стреля от границата на наказателното поле, вратарят на гостите нямаше добра видимост и не успя да реагира, а топката влетя в мрежата за 1:0.

В 37-ата минута "соколите" изпълниха заучено корнер, топката беше пратена на задна греда към Виктор Митев и той отправи красив удар, но кълбото прелетя над напречната греда. В самия край на първата част удар на Руменов мина далеч от целта.

Второто полувреме стартира с нов шанс за гостите. Центриране отдясно бе засечено с глава от Ахмед Ахмедов, но Игонен внимаваше и улови.

Минута по-късно удар на Натаниел отново попадна в очертанията на вратата, но не затрудни стража на домакините. В 64-ата минута техничен удар на Самуел Акере мина в опасна близост до страничната греда на варненци.

Гостите отговориха със сериозно разбъркване пред вратата на Ботев и удар на Руменов, който бе блокиран от бранител. В 69-ата минута дълга топка бе засечена с глава от Мартин Секулич, а кълбото мина на метри от вратата на Спартак.

В 72-ата минута Ботев стигна до втори гол. Самуел Акере проби по десния фланг и центрира, Ивелин Попов пое топката и с премерен удар удвои аванса на "канарчетата".

В 75-ата минута Николай Минков центрира отлично отдясно, Мартин Секулич се хвърли на шпагат и засече, а топката профуча на сантиметри от гредата. Десет минути по-късно точен удар на Румен от фаул бе избит от Игонен.

В 87-ата минута след центриране отдясно Ахмед Ахмедов бе оставен непокрит в наказателното поле и с удар от близка дистанция намали резултата. В добавеното време гостите стигнаха до няколко центрирания, но не успяха да сътворят нищо пред вратата на Игонен.

БОТЕВ:

Стартов състав: Матвей Игонен, Ехие Укаки, Ивелин Попов (к), Джеймс Етоо, Самуел Акере, Антоан Конте, Антонио Перера, Янис Карабельов, Константинос Балоянис, Атанас Чернев, Георги Николов

Резерви: Даниел Кайзер, Дилан Мертенс, Мартин Секулич, Фаустас Степонавичус, Николай Минков, Димитър Папазов, Лъчезар Балтанов, Ивайло Видев, Константин Павлов

треньор: Душан Керкез

СПАРТАК:

Стартов състав: Георги Георгиев, Дмитро Семенив, Радослав Терзиев, Александър Цветков, Велислав Боев, Георги Иванов, Даниел Начев, Румен Руменов, Ивей Натаниел, Виктор Митев (к), Ахмед Ахмедов

Резерви: Никола Виденов, Преслав Петров, Мехмед Мехмед, Цветослав Петров, Хидает Хюсеин, Велислав Минков, Георги Бабалиев, Александър Янчев, Джейми Емпие

треньор: Росен Кирилов