"Жълто-черна" романтика! Двама юноши донесоха победата на Ботев над Етър
Автор: Тодор Благов 19:25 / 23.02.2024Коментари (0)5557
Ботев (Пловдив) постигна заслужен успех с 2:0 над Етър (Велико Търново) в среща от 22-ия кръг на Първа лига. "Канарчетата" надиграха тотално своя съперник и резонно се поздравиха с трите точки, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

През първата част гостите успяха да спрат атаките на "жълто-черните", но след почивката логичното се случи и пловдивчани вкараха двата гола. И двете попадения бяха реализирани от юноши на Ботев - Атанас Чернев и Димитър Папазов, което донесе още по-голяма радост за феновете по трибуните.

Преди началото на срещата част от феновете на Ботев издигнаха плакат на Трибуна изток. Напрежението ескалира в първите минути, когато се стигна до физически сблъсъци в Южната трибуна.

Двубоят очаквано стартира с домакински натиск на "канарчетата". В 10-ата минута опасен удар на Самуел Акере бе избит от вратаря на "болярите".

Гостите отговориха с неточен удар на Николай Янков. В 19-ата минута като по чудо Ботев не откри резултата, след като Фаустас Степонавичус нацели страничната греда с удар от близка дистанция.

В 38-ата минута Етър бе близо до попадение, след отлично центриране отляво към наказателното поле на "канарчетата", където непокрит бе оставен Кнежевич, но ударът мина покрай вратата.

Последваха няколко блокирани удара към вратата на "виолетовите". В първата минута на добавеното време на първата част опасна атака на гостите завърши с неточен шут на Николай Янков.

По подобие на първата част, вторите 45 минути започнаха с масирани атаки на ботевистите. Момчетата на Душан Керкез обаче трудно пробиваха защитния вал на "виолетовите".

Удар на защитника Атанас Чернев мина далеч от вратата, а шут на Укаки бе блокиран от бранител. В 69-ата минута Ивелин Попов центрира отдясно, Георги Николов пребори бранител и засече с глава, като само отличната изява на вратаря запази равенството в резултата.

В 71-ата минута логичното се случи, а герой бе "жълто-черния" юноша Атанас Чернев. След центриране на Самуел Акере гостите не успяха да изчистят топката и тя се насочи към Атанас Чернев, а младежкият национал с глава прати неспасяемо кълбото в мрежата.

След попадението гостите се опитаха да осъществят натиск, като стигнаха до няколко статични положения, но не успяха да затруднят сериозно Игонен.

В емблематичната за всички ботевисти 86-та минута лекцията на "жълто-черните" юноши продължи. Страхотна триходова акция предостави топката на Димитър Папазов, който с прекрасен диагонален удар останал сам срещу вратаря вкара за 2:0.

БОТЕВ:

Стартов състав: Матвей ИгоненИвелин Попов (к), Фаустас СтепонавичусДжеймс ЕтооСамуел АкереАнтоан КонтеАнтонио ПерераЯнис КарабельовКонстантинос БалоянисАтанас ЧерневГеорги Николов

Резерви: Даниел Кайзер, Ехие Укаки, Мартин СекуличНиколай Минков, Димитър Папазов, Лъчезар Балтанов, Велиян Видолов, Ивайло Видев, Константин Павлов

треньорДушан Керкез

ЕТЪР:

Стартов състав: Мартин Величков, Георги Александров, Хосекарлос Галанд, Килиян Гюсъм, Николай Янков, Йоахим Гонзалес, Георги Ангелов (к), Жан-Марк Тибоуе, Ловре Кнежевич, Иван Василев, Горка Ларучея

Резерви: Кристиян Секулич, Луис Мина, Атанас Атанасов, Дидис Пита, Радослав Найденов, Георги Иванов, Ивайло Димитров, Мартин Николов

треньор: Светослав Петров