Нов в Локо дебютира с гол в първата контрола на "смърфовете"
Автор: Стойчо Генов 16:27 / 14.01.2020Коментари (2)7482
Локомотив Пловдив завърши 1:1 с третодивизионния Атлетик (Куклен) в първата си контрола за 2020 година, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Спарингът се игра на помощния терен на "Лаута" и в него взеха участие много нови футболисти в състава на домакините.

Емил Аргиров - Животното (5) бе точен за "баските" от Куклен, а Мирза Хасанбегович (50) се разписа за Локомотив.

Само 5 минути след началния сигнал на съдията Георги Кабаков Атлетик откри резултата. Анте Аралица загуби елементарно топката близо до тъчлинията и футболист на гостите проби по десния фланг. Последва центриране по земя, при което топката стигна до бившия защитник на Локо Емил Аргиров. Той отправи плътен удар, насочвайки топката в долния десен ъгъл на Мартин Луков за 0:1.

Малко след това Момчил Цветанов центрира отляво в малкия пеналт, където Анте Аралица бе изпреварен от вратаря Кирил Акалски.

Последва нова атака за Локо, при която Анте Аралица вкара с удар с левия крак, но попадението бе отменено заради засада.

Най-чистото положение Локо пропусна в 32-ата минута. Отново Момчил Цветанов центрира от ляво към Габриел Молтер, който засече с левия крак, но Кирил Акалски изби акробатично в корнер.

Минута преди края на първата част Умарбаев центрира от фаул в наказателното поле, където Лукас Масоеро засече с глава, а Кирил Акалски за пореден път спаси, избивайки в корнер. След неговото изпълнение последва опасен удар на Габриел Молтер, но Акалски отново спаси.

Пет минути след почивката Локо изравни резултата. Петър Витанов изрита топката към вратата на съперника, а Анте Аралица свали с глава към Мирза Хасанбегович. Той изскочи сам срещу вратаря и търкулна топката покрай него за 1:1.

В 57-ата минута Хасанбегович вкара втори гол след пас на Анте Аралица, но попадението отново бе отменено заради засада. Два пропуска в рамките на 3-4 минути пък направи Бирсент Карагарен.

Четири минути преди края Абдулахи изведе по перфектен начин Бирсент Карагарен сам срещу вратаря Димитър Георгиев. Последва удар с десния крак, при който обаче топката срещна гредата.

Мартин Луков, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Милош Петрович, Момчил Цветанов, Миховил Клапан, Парвиз Умарбаев, Акуня, Един Бахтич, Габриел Молтер, Анте Аралица (Илко Пиргов, Йосип Томашевич, Давид Малембана, Мустафа Абдулахи, Игор Хайнен, Петър Витанов, Бирсент Карагарен, Валентино Полиезе, Мирза Хасанбегович, Октай Юсеин, Петър Петров).