Експериментален Локомотив не се даде на Лудогорец, съдията също помогна на шампионите
Автор: Стойчо Генов 22:51 / 04.08.2019Коментари (10)10660
Локомотив Пловдив отново направи силен мач и завърши 1:1 срещу шампиона Лудогорец в дербито на 4-ия кръг от Първа лига, което се игра на Лаута, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Черно-белите бяха в експериментален състав заради предстоящото домакинство на Страсбург от третия квалификационен кръг на Лига Европа, което ще е в четвъртък от 20,30 часа.

Дебют за Локо записа десният бек Николай Николаев, който подписа договор с клуба само преди две седмици. Бирсент Карагарен (60) вкара за домакините, а Вандерсон (64) бе точен за тима от Разград. Така възпитаниците на треньора Бруно Акрапович вече са с актив от 7 точки.

Още в 10-ата минута Лудогорец получи дузпа. Сисиньо проби в наказателното поле, където бе препънат от Томашевич. Зад топката застана Дан Битон, който шутира силно с левия крак в левия ъгъл на Илко Пиргов, но вратарят спаси.

Четири минути по-късно Вандерсон отправи силен удар от фаул, при който топката срещна гредата.

В 23-ата минута бе първата добра ситуация за "смърфовете". Николай Николаев центрира по земя към Анте Аралица, който бе сам във вратарското поле. Нападателят обаче шутира неточно от малък ъгъл.

Малко след това Един Бахтич навлезе в наказателното поле на Лудогорец и отправи силен удар с левия крак, но националният вратар Пламен Илиев спаси.

В 60-ата минута пловдивчани поведоха в резултата с гол, изработен от двама футболисти, появили се на терена като резерви. Ален Ожболт пое една топка и напредна по десния фланг. Последва пас надясно към Бирсент Карагарен, който овладя и изстреля истинска бомба под напречната греда за 1:0.

Радостта на домакините обаче трая само 4 минути, а за изравнителното попадение на Лудогорец помогна и главният съдия Станислав Тодоров. Един Бахтич бе фаулиран на дъгата пред наказателното поле на гостите, но реферът се уплаши да отсъди фаул и гостите подхванаха контраатака. Дан Битон напредна и подаде към Вандерсон отляво в наказателното поле. Бразилецът шутира с левия крак покрай плонжа на Илко Пиргов за 1:1.

Илко Пиргов, Давид Малембана, Стивън Езе, Лукас Масоеро, Йосип Томашевич, Николай Николаев (46- Бирсент Карагарен), Елитон Жуниор, Един Бахтич, Уирис Густаво, Парвиз Умарбаев (81- Петър Витанов), Анте Аралица (58- Ален Ожболт).