Без милост! ЦСКА-София разгроми Ботев в столицата
Автор: Тодор Благов 19:36 / 17.03.2024Коментари (20)9161
©
Ботев допусна тежка загуба с 0:4 от ЦСКА-София в среща от 25 кръг на Първа лига.

"Канарчетата" бяха смазани от своя съперник, който се отчете и с редица пропуски и можеше да запише още по-убедителен успех.

В 7 минута Фаетон отправи опасен удар, който бе уловен от Игонен.

В 18 минута завърналият се от контузия Иван Турицов получи травма и бе заменен принудително.

В 23 минута Шакич проби много опасно отляво и центрира, но не успя да намери свой съотборник.

Минута по-късно "червените" откриха резултата. Далечен удар на Вион бе избит лошо от Игонен, който подари топката в краката на Линдсет и той от непосредствена близост вкара за 1:0.

В 29-ата минута Фаетон напредна и стреля от средна дистанция, а Игонен изби в корнер.

3 минути след това Кареасо отправи топовен удар от границата на наказателното поле, като само добрата изява на Игонен предотврати гол.

Такъв падна от последвалия корнер, когато Каранга бе изпуснат от отбраната и с глава вкара за 2:0.

Секунди по-късно гол на Уме Емануел бе отменен за нарушение в атака.

Ситуацията за пловдивчани стана още по-тежка в 43 минута. Вион центрира от фаул, топката летя дълго време, защитата на Ботев заспа и Каранга с глава оформи класиката.

Втората част стартира с неточен удар на Уме Емануел, който прати топката във външната част на мрежата.

В 56 минута Каранга бе близо до своя хеттрик, но поредният му удар с глава бе избит от Игонен.

В 65 минута безобразна грешка в отбраната на Ботев изведе Фаетон сам срещу вратаря и нападателят не пропусна - 4:0.

Последваха неточни удари на Каранга и Уме, като и при двата топката прелетя близо до вратата.

В 85 минута Брахими бе изведен очи в очи с Бусато, но ударът му бе отразен от бразилския страж.