Отмениха гол на Ботев и тимът отново остана без победа
Автор: Стойчо Генов 23:14 / 29.07.2023Коментари (25)7946
Отборът на Ботев (Пловдив) отново не успя да постигне първа победа през новия сезон в родния елит. Жълто-черните завършиха 0:0 като гости на Пирин в мач от третия кръг, който се проведе на стадион "Христо Ботев" в Благоевград.

Така възпитаниците на треньора Станислав Генчев имат вече актив от 2 точки, докато спечелената точка бе първа за благоевградчани.

Първата интересна ситуация бе в 12-ата минута пред вратата на гостите. Иван Тасев проби по дясното крило и отправи успореден пас към малкия пеналт. Записалият повторен дебют за Ботев Даниел Кайзер отклони леко, а след това нямаше играч на домакините, който да засече на празна врата.

В 39-ата минута Акере открадна топката от защитник на Пирин и изскочи сам срещу вратаря. Последва шут с левия крак в аут, а в същото време на свободни позиции чакаха Секулич и Уме Емануел.

Минута преди почивката Красиан Колев изведе Акере отляво и той след индивидуален рейд прати топката в мрежата. След дълго преразглеждане от VAR реферът Васимир Ел Хатиб бе повикан сам да види ситуацията, след което той отсъди фаул на Красиан Колев.

В 52-ата минута "орлетата" създадоха най-чистото си положение до момента. Борис Титюков, който е юноша на Ботев, бе изведен сам срещу Даниел Кайзер, но не успя да уцели вратата.

Последваха няколко пропуска на "канарите", след като силни удари на Елвис Ману, Акере и Колев не намериха целта.

В 78-ата минута Кондраков изскочи срещу вратаря на Ботев и го преодоля, но дебютиралият Йонас Там изчисти от голлинията.

Пирин: Максим Ковальов, Аюб Абу, Борис Тютюков, Георги Върбанов, Даниил Кондраков, Димитро Семенив, Иван Тасев, Илиан Костов, Мартин Бачев, Симеон Александров, Христо Попадийн.

Ботев (Пд): Даниел Кайзер, Рой Херман (46- Елвис Ману), Йонас Там, Роберто Пунчец, Николай Минков, Красиан Колев, Джеймс Етоо (46- Точукву Ннади), Самюел Акере, Янис Карабельов, Уме Емануел (78- Фаустас Степанавичус), Мартин Секулич.