Локо удари Арда и посегна решително към медали в първенството
Автор: Стойчо Генов 16:50 / 20.03.2021Коментари (16)9586
© ПФК Локо Пд
Локомотив Пловдив изигра пореден силен мач и победи Арда с 2:0 като гост в двубой от 22-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадиона в Кърджали. Кристиан Илич (47) и Димитър Илиев (54) се разписаха за черно-белите.

По този начин възпитаниците на треньора Александър Тунчев направиха решителна крачка в борбата за медали през настоящия сезон. "Смърфовете" се върнаха на второ място във временното класиране и вече имат актив от 43 точки, колкото и третият ЦСКА-София. Отборът на Арда пък остана с 38 точки.

Освен това черно-белите продължиха чудесната си серия и вече 10 поредни двубоя са без поражение в първенството.

Пловдивчани започнаха по-затворено двубоя и предоставиха инициативата на съперника си. В 25-ата минута обаче Локо можеше да да открие резултата. Кристиан Гомис запази една топка пред наказателното поле, където бе фаулиран. Нарушението бе изпълнено от Малембана, който отправи страхотен удар с десния крак, но Иван Караджов показа страхотен рефлекс и изби в корнер.

Десет минути по-късно Кристиан Илич изведе с пета Димитър Илиев в наказателното поле. Капитанът шутира по диагонала, но отново Иван Караджов боксира и запази мрежата си "суха".

Две минути след почивката Локомотив материализира превъзходството си през последните 20-ина минути и откри резултата. Лукас Салинас пусна пас към Димитър Илиев в наказателното поле. Капитанът центрира по земя към връхлитащия Кристиан Илич, който шутира с десния крак и с помощта на рикошет насочи топката под напречната греда за 0:1.

В 54-ата минута Арда направи огромен подарък на съперника си, от който резултатът стана 0:2. Александър Георгиев върна назад към Никола Таравел, който мислеше, че вратарят Иван Караджов ще играе с топката. Това обаче не стана и позволи на Димитър Илиев да я открадне и да я насочи към опразнената мрежа.

Илко Пиргов, Диниш Алмейда, Дейвид Малембана, Кристиан Гомис, Лукас Салинас (75- Парвиз Умарбаев), Петър Витанов, Момчил ЦветановБирсент КарагаренКристиан Илич (90+2- Николай Николаев), Димитър Илиев (86- Конър Руан), Георги Минчев.