Локо прониза 3 пъти най-добрата защита и продължава да е №1 в Първа лига
Автор: Стойчо Генов 19:38 / 24.10.2020Коментари (12)7872
Локомотив (Пловдив) победи Царско село с 3:0 като гост в мач от 10-ия кръг на Първа лига, който се игра на “Арена Царско село" в София. Диниш Алмейда (52) и Димитър Илиев (69, 80) бяха точни за "смърфовете".

По този начин възпитаниците на Бруно Акрапович имат вече актив от 22 точки и със сигурност запазват първото си място и след края на този шампионатен кръг.

Освен това пловдивчани са в серия от 5 поредни мача без поражение, в които имат 4 победи и едно равенство.

Гостите бяха близо до откриване на резултата в 20-ата минута. Бирсент Карагарен центрира от корнер към Анте Аралица, който засече с глава, но топката мина на сантиметри от гредата в аут.

Четвърт час по-късно Локомотив пропусна идеална възможност да отбележи. След центриране на Умарбаев от корнер капитанът Димитър Илиев отклони с глава към Диниш Алмейда. Португалецът бе сам срещу вратаря и шутира от 3-4 метра разстояние, но Джони Пласид спаси.

Малко след това стражът на Царско село спаси страхотен удар от въздуха на Анте Аралица, който получи пас с глава от Алмейда. В края на първото полувреме Димитър Илиев прехвърли стената от фаул, но топката профуча много близо до гредата в аут.

В 52-ата минута Локо успя да открие резултата при поредната си възможност от статично положение. Парвиз Умарбаев центрира от фаул с левия крак в пеналта, където Диниш Алмейда надскочи Лъчезар Балтанов и засече с глава в мрежата за 0:1. Това бе трети гол за защитника от началото на сезона, с което той се изравни с Бирсент Карагарен.

В 69-ата минута черно-белите удвоиха преднината си. Анте Аралица получи топката от Димитър Илиев, след което го изведе отдясно в наказателното поле. Капитанът овладя хладнокръвно и с диагонален шут насочи топката в долния десен ъгъл на вратаря Пласид за 0:2.

Десет минути преди края Лъчезар Балтанов върна към своя вратар, който не успя да изчисти добре топката и от крака на Димитър Илиев тя влезе в мрежата за 0:3. Това беше гол №5 през този сезон за Футболист №1 на България за 2019 година.

Мартин Луков, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Милош ПетровичКристиан Илич, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Бирсент Карагарен (84- Филип Михалевич), Николай Николаев (84- Кристиан Гомис), Димитър ИлиевАнте Аралица (84- Георги Минчев).