Страхотен и борбен Локомотив помрачи празника на Лудогорец, отново окупира второто място!
Автор: Стойчо Генов 19:40 / 08.05.2021Коментари (18)13095
Локомотив Пловдив показа страхотна борбена игра и развали празничното настроение на шампиона Лудогорец! Черно-белите победиха с 2:1 при гостуването си в Разград от 28-ия кръг в Първа лига. Георги Минчев (17) и Димитър Илиев (32-дузпа) вкараха за пловдивчани, а Текпетей (15) бе точен за домакините. Лудогорец завърши двубоя с 9 души заради изгонването на Ману (61) и Каули (81).

Това бе първи мач за възпитаниците на Александър Тунчев от плейофите в първата шестица. "Смърфовете" вече имат актив от 55 точки и отново се върнаха на второто място във временното класиране.

Лудогорец откри резултата при първия си точен удар към противниковата врата в 15-ата минута. Текпетей получи пас пред наказателното поле, освободи се от Бирсент Карагарен и с плътен удар по земя я прати в долния десен ъгъл на Илко Пиргов за 1:0.

Само две минути по-късно "черно-белите" се върнаха в мача. След късо изпълнение на корнер топката стигна до Парвиз Умарбаев, който центрира с левия крак в пеналта. Там Георги Минчев се извиси и засече с глава за 1:1. Попадението бе прегледано с ВАР заради съмнения за засада, но ясно се видя, че такава няма.

Локомотив продължи да владее повече топката и създаде две-три много опасни ситуации, които по чудо не завършиха с нов гол. Първо Георги Минчев изпълни чудесно фаул, но Кахлина изби. След това вратарят на Лудогорец спаси силен изстрел с левия крак на Кристиан Илич. Малко по-късно Илич отново бе изведен в добра позиция, но този път ударът му бе блокиран от Георги Терзиев.

Така се стигна до 32-ата минута, когато Локомотив стигна до пълен обрат в резултата. Димитър Илиев нахлу в наказателното поле на Лудогорец, където бе фаулиран от Текпетей. Главният рефер Ивайло Стоянов отсъди дузпа, а системата ВАР потвърди решението му. Капитанът на "смърфовете" изпълни хладнокръвно и прекъсна головата си суша от последните 4 мача - 1:2.

В 61-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко на терена. Елвис Ману се озова сам срещу Илко Пиргов, но го ритна в главата, след като вратарят първи бе стигнал до топката. За нарушението Ману получи втория си жълт картон в мача.

В 81-ата минута домакините останаха с 9 души, след като Каули Оливейра удари с лакът Димитър Илиев и също получи втори жълт картон.

Илко Пиргов, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Кристиан Гомис, Петър Витанов (68- Лукас Салинас), Парвиз Умарбаев, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен (90+2- Николай Николаев), Кристиан Илич (81- Конър Руан), Димитър Илиев, Георги Минчев.