Локо поднови сезона със скучно реми край морето
Автор: Стойчо Генов 16:51 / 13.02.2021Коментари (18)4546
Локомотив (Пловдив) стартира с реми официалните мачове за 2021 година. Черно-белите завършиха 0:0 срещу Черно море в двубой от 17-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Тича" във Варна.

Така възпитаниците на треньора Александър Тунчев имат вече актив от 34 точки, а Черно море е с 22 т.

Двата тима наблегнаха на здрава битка предимно в средата на терена и през целия мач головите положения бяха рядкост. Варненци първи стигнаха до добра ситуация в 10-ата минута. Родриго Енрике преодоля технично на десния фланг Момчил Цветанов и центрира в наказателното поле, където Исмаил Иса засече с глава, но в аут.

Две минути по-късно шанс се отвори и пред локомотивци. Лукас Салинас бе изведен сам срещу вратаря, но предпочете да шутира от границата на пеналта и Дюлгеров улови. Малко след това стражът на Черно море напусна наказателното поле, за да пресече пас към Лукас Салинас, но не се справи по най-добрия начин. Топката попадна в Момчил Цветанов, който опита 35-метров шут, но не уцели опразнената врата.

Четвърт час преди края Цветомир Панов проби по лявото крило и почти от аутлинията върна назад към Илиан Илиев. Халфът опита бомбин шут, но високо над напречната греда.

Черно море: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Даниел Димов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Родриго Абреу (62- Файсел Касми), Стефан Велев, Илиан Илиев, Пабло Гарсия, Родриго Енрике, Исмаил Иса.

Локо (Пд): Мартин Луков, Кристиан Гомис, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев (77- Георги Минчев), Бирсент Карагарен (89- Конър Руан), Момчил Цветанов, Лукас Салинас (88- Николай Николаев), Кристиан Илич, Димитър Илиев.