Спортните новини: Днес (6) | Вчера (28)
Нов играч започна с гол в Локо, синът на Гонзо също дебютира
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:23 / 14.01.2021Коментари (4)4807
©
Локомотив стартира с победа контролните срещи през 2021 година. В първата си проверка от зимната подготовка черно-белите надиграха съгражданите си от Марица 3:1. Спарингът се проведе на централния терен на стадион "Локомотив" и бе закрит за фенове и журналисти.

Неофициален дебют за Локомотив направи синът на спортния директор Георги Иванов - Александър, както и пристигналите на проби Жоел Бопесю и Дамани Камара.

Диниш Алмейда (11), Дамани Камара (79) и Кристиан Гомис (90) бяха точни за домакините, а треньорът Александър Тунчев пусна два различни състава във всяко едно полувреме. Маричани вкараха почетното си попадение 7 минути преди края.

Първото положение в мача бе още в 8-ата минута. Младокът Иван Арамазов се озова в удобна позиция и шутира към вратата на Марица, но в аут.

Три минути по-късно "смърфовете" откриха резултата чрез своя специалитет от статично положение. Парвиз Умарбаев центрира от фаул в наказателното поле, където най-резултатният защитник в Първа лига - Диниш Алмейда, засече с глава за 1:0.

В 20-ата минута капитанът на Локо Димитър Илиев пробва удар от воле, но покрай гредата в аут.

В 29-ата минута Бопесю и Александър Колев отправиха последователни удари към вратата на гостите, но топката не влезе в мрежата.

Десет минути по-късно Бирсент Карагарен шутира силно от дистанция, но топката рикошира в гредата.

В последната минута на първото полувреме Умарбаев подхвана една контраатака и пусна извеждащ пас към Александър Иванов. Той прати топката в мрежата, но голът бе отменен заради засада.

Втората част започна с натиск на черно-белите, които създадоха доста положения, но завършващият точен изстрел липсваше. Пропуски направиха Кристиан Илич от фаул, Дамани Камара на два пъти, Момчил Цветанов, Дейвид Малембана и Иван Михайлов.

Така се стигна до 79-ата минута, когато Локомотив удвои преднината си. Кристиан Илич пусна отличен пас към Дамани Камара и той простреля вратаря на Марица за 2:0.

В 83-ата минута Марица вкара попечто попадение след бърза контраата - 2:1.

В последната минута на контролата Локо вкара трети гол. Това стана след центриране от корнер и последвало разбъркване в наказателното поле на жълто-сините. Най-съобразителен се оказа защитникът Кристиан Гомис, който прати топката в мрежата за крайното 3:1.

Първо полувреме: Мартин Луков, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Николай Николаев, Жоел Бопесю (проби), Бирсент Карагарен, Иван Арамазов (юноша), Парвиз Умарбаев, Александър Колев (юноша), Димитър Илиев, Александър Иванов.

Второ полувреме: Илко Пиргов, Дейвид Малембана, Кристиан Гомис, Видол Сейменски (юноша), Петър Витанов, Момчил Цветанов, Иван Михайлов (юноша), Сашо Лебанов (юноша), Кристиан Илич, Лукас Салинас, Дамани Камара (проби)