Локо изскочи на върха в класирането, Анте вкара след 11 мача голова суша
Автор: Стойчо Генов 21:52 / 21.08.2020Коментари (14)8120
Локомотив Пловдив победи Славия с 2:0 като гост в мач от третия кръг на Първа лига, който се игра на стадиона в столичнтия квартал “Овча купел". Анте Аралица (34) и Бирсент Карагарен (81) вкараха за пловдивчани. Официален дебют за черно-белите направи най-новото попълнение Кристиан Илич.

По този начин възпитаниците на треньора Бруно Акрапович вече са с актив от 6 точки, който ги изстреля на първо място във временното класиране. Босненският специалист трябваше обаче да направи две принудителни смени заради контузии на Умарбаев и Малембана.

Двубоят започна в сравнително бавно темпо и през първите 30-ина минути нямаше чисти положения за гол. В 28-ата минута Момчил Цветанов напредна отляво и центрира в пеналта, където Анте Аралица засече с глава, но над вратата.

Така се стигна до 34-ата минута, когато Локо откри резултата с първия си точен удар. Капитанът Димитър Илиев пусна извеждащ пас по земя към Анте Аралица, а той моментално отправи диагонален шут с левия крак, който изненада вратаря Стериакис за 0:1. Това бе първо попадение за хърватина след 11 поредни мача голова "суша".

Две минути преди почивката Аралица направи фрапантен пропуск, който можеше да предреши изхода от срещата. Той получи прекрасен пас с пета от Димитър Илиев и изскочи сам срещу вратаря на белите. Последва обаче слаб шут, който Стериакис отрази. При следващата атака на "смърфовете" Анте Аралица отново бе изведен в удобна ситуация, но този път ударът му бе блокиран и топката излезе в корнер.

В 65-ата минута домакините бяха много близо до изравняване, но ударът на Филип Кръстев от 5-6 метра бе спасен от Мартин Луков.

Пет минути по-късно дойде вторият фрапантен пропуск на пловдивчани в срещата. Този път влезлият в началото на второто полувреме Георги Минчев преодоля двама бранител и изскочи сам срещу вратаря, но шутира в тялото му. Отбитата топка отиде последователно при Аралица и отново при Минчев, но те не услпяха да направят успешни добавки.

В 81-ата минута превъзходството на Локомотив Пловдив доведе до втори гол, който бе изключително красив. Бирсент Карагарен отне топката в половината на Славия, направи 25-метров рейд покрай трима бранители и от малък ъгъл шутира силно с десния крак под напречната греда за 0:2.

Малко след попадението дебютантът Кристиан Илич центрира от фаул и Димитър Илиев засече с глава в мрежата. Капитанът обаче бе в засада и голът правилно бе отменен.

Мартин Луков, Давид Малембана (46- Георги Минчев), Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Парвиз Умарбаев (26- Петър Витанов), Милош ПетровичМомчил ЦветановБирсент Карагарен (84- Николай Николаев), Лукас Салинас, Димитър ИлиевАнте Аралица (75- Кристиан Илич).