Локо приключи контролите с победа №7
Автор: Стойчо Генов 15:51 / 06.02.2021Коментари (1)3036
Локомотив (Пловдив) приключи без грешка и последната си контрола от подготвителния период, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Черно-белите победиха втородивизионния Хебър с 3:1 на Лаута. Това бе седмата проверка за възпитаниците на Александър Тунчев през 2021 година.

Бирсент Карагарен (26), Лукас Салинас (50) и Кристиан Илич (76) вкараза за провдивчани. Стойчо Папазов (67) бе точен за гостите от Пазарджик.

В предишните си контроли носителят на Купата и Суперкупата на България за 2020 година победи съответно Марица (3:1), Атлетик Куклен (2:0), Берое (3:0), Созопол (2:1), Черноморец Бургас (3:1) и Добруджа (2:0).

Локомотив откри резултата в средата на първата част. Димитър Илиев нахлу в наказателното поле и пусна пас към Бирсент Карагарен, който бе точен от близка дистанция за 1:0. Хебър отговори с далечен изстрел от фаул на Живко Петков, спасен от Луков.

В 49-та минута “черно-белите" стигнаха до второ попадение, дело на Лукас Салинас. Той получи топката от дясно на атаката и с прецизен изстрел извън наказателното поле удвои преднината на Локомотив. Гостите от Пазарджик върнаха намалиха за 2:1 – Стойчо Папазов бе точен с глава след корнер. В 76-та минута страхотен рейд на Кристиан Илич завърши с нов гол във вратата на Хебър за крайното 3:1.

Локомотив подновява първенството с гостуване на Черно море. Срещата е в събота (13.02) от 15:00ч. на стадион “Тича" и ще бъде предавана пряко по Диема Спорт.

Мартин Луков, Давид Малембана, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Бирсент Карагарен, Момчил Цветанов, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Лукас Салинас, Кристиан Илич, Димитър Илиев (Илко Пиргов, Кристиан Гомис, Георги Минчев, Николай Николаев, Конър Руан, Петър Петров, Иван Михайлов, Иван Арамазов, Видол Сейменски, Александър Колев, Александър Иванов).