Заразени: Починали: Излекувани: Заразени: Починали: Излекувани: Заразени: Починали: Излекувани:
32684 1249 (3.8%) 23398 380 576 14 871 (3.9%) 296 998 138 923 779 2 987 871 (2.2%) 111 681 585
НачалоФутболТенисБаскетболВолейболДругиДЮШФутзалИнтервюГалерииЛичностиСтатистики
Локо с четвърта поредна победа в контролите, Конър дебютира
Автор: Стойчо Генов 15:52 / 27.01.2021Коментари (9)3550
©
Локомотив (Пловдив) завърши с победа четвъртата си контрола от началото на 2021 година. Черно-белите надиграха втородивизионния Созопол с 2:1 в спаринг, който се проведе при леден вятър на стадиона в Поморие.

Димитър Илиев (13) и Лукас Салинас (39) бяха точни за пловдивчани, а юношата Георги Милев (68) си отбеляза автогол. Неофициален дебют пък направи англичанинът Конър Руън.

Преди тази проверка възпитаниците на треньора Александър Тунчев записаха три победи срещу Марица (3:1), Атлетик Куклен (2:0) и Берое (3:0).

Локомотивци започнаха двубоя агресивно и до 13-ата минута се отчетоха с две добри положения и един гол. Първо Лукас Салинас се откри на стрелкова позиция и шутира, но в аут. След това Александър Иванов отправи точен удар, но вратарят на Созопол се намеси и спаси.

В 13-ата минута черно-белите откриха резултата. Диниш Алмейда с перфектен пас по земя изведе Бирсент Карагарен сам срещу вратаря на Созопол. Националът подаде към Димитър Илиев и капитанът вкара на празна врата за 1:0.

В 39-ата минута пловдивчани удвоиха преднината си. Футболистите на Созопол загубиха топката дълбоко в половината на Локо и последва перфектна контраатака. Лукас Салинас изскочи почти от центъра сам срещу вратаря, направи 40-метров пробив и с техничен удар с левия крак насочи топката в долния десен ъгъл за 2:0.

В последната минута на първото полувреме Момчил Цветанов бе съборен в наказателното поле на Созопол, но реферът прецени, че нарушението е започнало извън пенала и отсъди фаул. Умарбаев изпълни, при което топката срещна ръката на играч в синьо и излезе извън очертанията на терена. Вместо дузпа или корнер, съдията реши, че е най-добре да свири край на първата част.

В начало на втората Александър Тунчев пусна в игра 7 младоци от детско-юношеската школа на Локомотив и темпото логично спадна.

В 68-ата минута Созопол намали резултата след статично изпълнение. Капитанът Петър Кюмюрджиев, който е бивш футболист на Локомотив, центрира остро от фаул в наказателното поле на черно-белите. Там Георги Милев в опита си да изчисти топката я засече с глава в собствената си мрежа за 2:1.

Мартин Луков, Дейвид Малембана, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Александър Иванов (Илко Пиргов, Николай Николаев, Кристиан Гомис, Георги Минчев, Конър Руън, Александър Колев, Видол Сейменски, Петър Петров, Иван Михайлов, Иван Арамазов, Сашо Лебанов, Георги Милев).