Томаш, искай смяна! Срам и позор!
Автор: Стойчо Генов 21:10 / 10.05.2024Коментари (18)10885
Отборът на Локомотив Пловдив изигра един от най-срамните си мачове през настоящия сезон, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Черно-белите загубиха от новака в елита Крумовград с 1:4 във втория си двубой от плейофите в първата шестица, който се игра на базата на Ботев в квартал “Коматево".

Патрик Луан (20), Александър Колев (30, 74-дузпа) и Матей Шимич (42) се разписаха за домакините, а Петър Андреев (54) бе точен за пловдивчани. Близо 25 минути те играха с човек по-малко заради изгонването на Оливер Камдем.

Така възпитаниците на Александър Томаш записаха второ поредно поражение и останаха с актив от 55 точки на четвърто място във временното класиране. Воденият от Станислав Генчев тим на Крумовград пък има вече 14 поредни двубоя без поражение.

Още в 13-ата минута Серкан Юсеин шутира с левия крак от средна дистанция, но топката рикошира в страничната греда.

Седем минути по-късно Крумовград откри резултата. Евандро и Христо Иванов загубиха топката в средата на терена и Александър Колев се възползва от неразумно изнесената напред защита на локомотивци. Той изведе Патрик Луан сам срещу вратаря и нападателят с техничен шут от 40 метра покрай излезлия Кристиан Томов отбеляза за 1:0.

В 29-ата минута отбраната на пловдивчани направи нов подарък на домакините. Този път Патрик Луан бе изведен сам почти от центъра, но навлизайки в наказателното поле бе фаулиран от Мартин Паскалев. Александър Колев реализира отсъдената дузпа за 2:0.

В 38-ата минута след центриране от корнер Тодор Павлов засече топката, но тя срещна гредата.

Малко преди края на първото полувреме домакините вкараха трети гол. След късо изпълнение на корнер топката бе центрирана на далечна греда. Божидар Кацаров игра с глава към Матей Шимич, който отблизо също с глава я прати в мрежата за 3:0.

В 53-ата минута пуснатия "на пожар" при 2:0 капитан Димитър Илиев изведе чудесно друга резерва - Петър Андреев. Младокът напредна срещу Янко Георгиев и с левия крак реализира за 3:1.

В 67-ата минута "смърфовете" останаха с човек по-малко. Оливер Камдем влезе грубо в краката на противников играч и първо получи само жълт картон. След преразглеждане от VAR реферът промени решението си и директно изгони французина.

Четвърт час преди края след центриране от корнер Александър Колев бе оставен сам в наказателното поле и засече с глава за окончателното 4:1.

Малко преди края Владимир Медвед центрира към далечна греда, където Петър Андреев засече с крак от трудно положение, но топката срещна гредата.