Кристиан Илич вкара нови два гола за Локо
Автор: Стойчо Генов 17:49 / 10.10.2020Коментари (3)5304
Локомотив (Пловдив) победи втородивизионния Септември (Симитли) с 2:0 в контрола на Лаута, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Черно-белите бяха водени от помощник-треньора Александър Тунчев. Кристиан Илич (5,10) вкара за домакините.

Хърватинът отбеляза едно от попаденията и при победата с 3:1 над Берое в последния шампионатен мач, а освен това се разписа и в контролата срещу Миньор (2:0) в предишната пауза на първенството.

"Смърфовете" започнаха ударно спаринга и още до 10-ата минута отбелязаха и двете попадения в мача.

В 5-ата минута Кристиан Илич отне топката от футболист на Септември и направи самостоятелен 20-метров рейд, който завърши с прецизен шут с левия крак в долния десен ъгъл на вратаря за 1:0.

Малко след това Парвиз Умарбаев центрира от корнер към малкото наказателно поле. Там Кристиан Илич изпревари забавилия се да излезе вратар и засече с глава в мрежата за 2:0.

В 25-та минута Парвиз Умарбаев изведе на добра позиция Аралица, който стреля на сантиметри от целта. В 36-та минута опасен изстрел на Илич бе избит в корнер.

В началото на втората част рейд на Аралица завърши с изстрел, спасен от стража на гостите. В 60-та минута играч на Септември нацели напречната греда на вратата на Кристиан Томов. Отборът от Симитли организира още една опасна атака в 80-та минута, завършила с удар встрани от целта.

Илко Пиргов (кап), Милош Петрович, Лукас Масоеро, Кристиан Гомис, Николай Николаев, Филип Михалевич, Валентино Пулиезе, Парвиз Умарбаев, Кристиан Илич, Анте Аралица, Кенан Муслимович (Кристиан Томов, Петър Витанов, Георги Минчев, Момчил Цветанов, Даниел Димитров, Иван Михайлов, Диниш Алмейда).