Локо обърна Черноморец за пета поредна победа в контролите
Автор: Стойчо Генов 15:50 / 30.01.2021Коментари (2)3617
©
Локомотив (Пловдив) продължи победната си серия в контролите през 2021 година. Черно-белите постигнаха обрат от 0:1 до 3:1 срещу третодивизионния Черноморец (Бургас) в предпоследния си спаринг от подготвителния лагер в Поморие.

Александър Иванов (62), Кристиан Илич (78) и Момчил Цветанов (90) отбелязаха за черно-белите, а Милен Танев (35) бе точен за домакините. Момчил Цветанов изпусна и дузпа за Локо (83).

Това бе пета проверка от началото на зимната подготовка за носителя на Купата и Суперкупата България за 2020 година. Преди нея възпитаниците на треньора Александър Тунчев записаха победи срещу Марица (3:1), Атлетик Куклен (2:0), Берое (3:0) и Созопол (2:1).

Домакините от Черноморец откриха резултата в 35-ата минута. Те получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Зад топката застана Милен Танев, който изненада Илко Пиргов от далечна дистанция за 1:0.

Пловдивчани изравниха след 1 час игра. Николай Николаев изведе Кристиан Илич, който пусна пас към Александър Иванов и той вкара за 1:1.

В 79-ата минута черно-белите стигнаха до пълен обрат в резултата. Това стана след премерен изстрел на Кристиан Илич за 1:2.

В 83-ата минута Кристиан Илич се измъкна сам срещу вратаря на Черноморец, преодоля го, но бе съборен от него. Съдията отсъди дузпа, а при изпълнението й Момчил Цветанов уцели лявата греда.

В последната минута след бърза контраатака Момчил Цветанов получи от ляво, нахлу в наказателното поле и с мощен шут вкара за крайното 1:3.

Илко Пиргов, Кристиан Гомис, Петър Петров, Видол Сейменски, Николай Николаев, Конър Руан (74- Момчил Цветанов), Сашо Лебанов, Иван Михайлов, Александър Колев, Александър Иванов, Георги Минчев (59- Кристиан Илич).