Локо загуби от Берое в дебюта на Тунчев
Автор: Стойчо Генов 15:45 / 13.11.2020Коментари (2)5533
Локомотив Пловдив загуби от Берое с 1:3 в контрола, която се игра без присъствието на зрители на стадиона в "Лаута", предаде репортер на Plovdiv24.bg. Двубоят бе неофициален дебют на Александър Тунчев начело на черно-белите.

Карлос Охене (28), Кукула (51) и Еривалдо (87) вкараха за старозагорци, а Лукас Салинас (61) бе точен за домакините.

Четвърт час преди края съдията Владимир Вълков изгони Кристиан Гомис, който получи два жълто картона. Локомотивци обаче доиграха двубоя с 11 души, тъй като на мястото на Гомис влезе младокът Петър Петров.

Нито един нов футболист не се появи в игра за домакините. Пристигналият на проби Тайрон Иванов е получил контузия по време на вчерашната тренировка и поради тази причина треньорският щаб не успя да го види в игрова обстановка.

Берое откри резултата след комична грешка на капитана на Локомотив Илко Пиргов в 38-ата минута. Вратарят бе на аутлинията и опита да попаде на свой съотборник, но уцели футболист на гостите. Последва суматоха, центриране и Карлос Охене с удар от въздуха с десния крак засече в опразнената мрежа за 0:1.

В началото на второто полувреме след центриране от левия фланг Кукула също от воле с десния крак изненада Илко Пиргов за 0:2.

След половин час игра Локомотив намали резултата. Това стана след самостоятелен рейд на Лукас Салинас, който навлезе отдясно в наказателното поле на Берое и шутира покрай плонжиралия вратар за 1:2.

Три минути преди края Берое вкара трети гол. Димо Бакалов проби отляво, но бе съборен. Топката пое Божидар Пенчев, който шутира, а резервният вратар Кристиян Томов изби. Еривалдо беше най-близо до ситуацията и направи успешна добавка за 1:3.

Илко Пиргов, Милош Петрович, Кристиан Гомис, Лукас Масоеро, Николай Николаев, Момчил Цветанов, Петър Витанов, Валентино Пулиезе, Лукас Салинас, Кристиан Илич, Кенан Муслимович (Кристиян Томов, Диниш Алмейда, Филип Михалевич, Даниел Димитров, Иван Михайлов, Петър Петров, Сашо Лебанов, Христо Русков).