Локо ще играе в новия турнир на УЕФА, ако се класира за Европа! Датите са ясни
Автор: Стойчо Генов 16:35 / 26.12.2020Коментари (15)7631
Локомотив (Пловдив) ще играе в новия турнир на УЕФА - "Конфърънс лийг", ако спечели квота за участие в Европа през настоящия сезон. Дебютното издание на новото състезание ще е именно от сезон 2021-2022. Заради по-ниския коефициент на страната ни, в него място ще намерят трите български клуба, които трябваше да участват във втория по ранг турнир Лига Европа.

Изключението единствено ще е за родния шампион, който ще почне от квалификациите в Шампионска лига.

В "Конфърънс лийг" ще стартират общо 184 отбора от Стария континент, като принципът на участие е същият като в Лига Европа - 3 квалификационни кръга, плейоф и групова фаза с 32 тима.

Датите за първия квалификационен кръг са 8 и 15 юли, а за втория - 22 и 29 юли, провери Plovdiv24.bg. Това означава, че ако спечели евроквота, първият мач на Локомотив в новия турнир най-вероятно ще е на 8 юли (естествено трябва да уточним, че все още съществува теоретична възможност черно-белите да станат шампиони).

Финалът на "Конфърънс лийг" е насрочен за 25 май 2022 година на "Арена Комбетаре" в албанската столица Тирана (капацитет 21 690 места).