Дългото чакане свърши! Ботев най-после зарадва феновете си!
Автор: Стойчо Генов 16:11 / 13.03.2021Коментари (26)10618
Ботев (Пловдив) най-после зарадва привържениците си и победи ЦСКА 1948 с 3:2 в мач от 21-ия кръг на Първа лига, който се игра на базата в Коматево, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Па Конате (16) и Атанас Илиев (29, 88) бяха точни за домакините, а Галин Иванов (68) и Ангел Бастунов (90+3) се разписаха за "армейците".

По този начин възпитаниците на треньора Азрудин Валентич прекъснаха ужасна си серия от 10 поредни шампионатни двубоя без успех. Победата бе първа и за босненският наставник. Неговият тим изскочи на 10-о място във временното класиране и вече е с актив от 20 точки.

Жълто-черните откриха резултата в 16-ата минута. Па Конате пое топката в централната зона на терена, след което направи страхотен пробив, преодолявайки последователно трима противникови футболисти. След това се озова сам срещу вратаря Даниел Наумов и с левия крак прати топката в мрежата за 1:0.

В 29-ата минута ботевистите удвоиха преднината си. Димитър Тонев изведе фронтално Атанас Илиев в наказателното поле и нападателят хладнокръвно реализира с левия крак за 2:0.

В 68-ата минута ЦСКА 1948 се върна в двубоя. Денислав Александров запази една топка в наказателното поле и върна назад към Галин Иванов. Той отправи плътен шут с левия крак и насочи топката в долния десен ъгъл на Георги Аргилашки за 2:1.

Две минути преди края "канарите" окончателно решиха мача с втори гол на Атанас Илиев. Атаката тръгна от Емануел Току, който проби отдясно и пусна добър пас по земя към Илиев. Голмайсторът овладя с едно докосване и с мощен удар с левия крак направи отново безпомощен вратаря на гостите - 3:1.

В третата минута от добавеното време Георги Аргилашки допусна груба грешка, пускайке лек гол след удар с глава на Ангел Бастунов за окончателното 3:2.

Георги АргилашкиФилип ФилиповВиктор ГеневСтанислав Работов (90+1- Кевин Янсон), Па Конате, Реда Рабей, Димитър Тонев (63- Славчо Шоколаров), Мишел Еспиноза, Емануел Току (90+1- Бисер Бонев), Маркиньос (63- Мите Цикарски), Атанас Илиев (90- Марио Младеновски).