Император Камбуров прониза 3 пъти родния си клуб, Ботев с рекордна загуба
Автор: Стойчо Генов 22:03 / 02.10.2020Коментари (33)15240
© Антон Узунов
Ботев (Пд) игра отчайващо слабо и допусна конфузна загуба с 0:5 от ЦСКА 1948 в мач от 8-ия кръг на Първа лига, който се игра на националния стадион "Васил Левски". Мартин Камбуров (36-дузпа, 64, 68), Галин Иванов (45+1) и Георги Русев (50) вкараха за "армейците".

Така възпитаниците на Ферарио Спасов останаха с актив от 8 точки и се смъкнаха на 12-о място във временното класиране. Освен рекордната си загуба, жълто-черните продължиха лошата си серия без спечелена точка извън Пловдив от началото на сезона.

Мачът започна зле за "канарите", защото още в 20-ата минута Кристиан Добрев се контузи и трябваше да бъде заменен принудително от Димитър Тонев.

Малко след това Тодор Неделев центрира от фаул в наказателното поле, където Мишел Еспиноса се извиси и засече с глава, но вратарят Даниел Наумов изби в корнер.

В 36-ата минута реферът Петър Костадинов отсъди дузпа за домакините, след като при удар към вратата топката удари ръката на Мишел Еспиноза. Точен от бялата точка бе Мартин Камбуров, който откри резултата - 1:0.

В добавената една минута на първото полувреме ЦСКА 1948 удвои преднината си. Мартин Камбуров направи отличен пас от границата на наказателното поле към Галин Иванов. Националът засече от въздуха с левия крак и прати топката в долния десен ъгъл на Георги Аргилашки за 2:0.

Пет минути след почивката червените окончателно убиха интригата в мача с трети гол. Георги Русев премина елементарно през Станислав Работов и излизайки в чиста позиция, шутира хладнокръвно покрай Георги Аргилашки за 3:0.

В 64-ата минута Мартин Камбуров вкара втория си гол в двубоя. Нападателят бе оставен абсолютно свободен в малкия пеналт и засече с глава центриране на Александров за 4:0.

Четири минути по-късно Императора оформи своя хеттрик. Той получи пас пред наказателното поле и отправи силен шут с десния крак. Топката се удари в напречната греда, а след това рикошира в гърба на Георги Аргилашки и влезе в мрежата за 5:0.

Това бе попадение № 242 в кариерата на легендата на Локомотив (Пловдив). На него му трябват още 11 гола, за да изравни вечния рекорд на Петър Жеков, който е пронизвал 253 пъти противниковите врати в родния елит.

Четвърт час преди края Тодор Неделев остана сам срещу Наумов, но вратарят на ЦСКА 1948  отрази удара му.

Георги Аргилашки, Джонатан Перейра, Филип Филипов (55- Станислав Шопов), Станислав Работов, Виктор Генев, Мите Цикарски, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноза, Кристиан Добрев (20- Димитър Тонев, 70- Бисер Бонев), Тодор НеделевАтанас Илиев.