Ботев приключи сезона с рекордна победа, сега всички чакат Зингаревич
Автор: Стойчо Генов 22:15 / 23.05.2021Коментари (0)7534
Ботев (Пд) завърши с рекордна победа сезон 2020/2021. В последния си мач "канарите" разгромиха Царско село с 5:0, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Капитанът в този двубой Атанас Илиев (32), Реда Рабей (67), Емануел Току (87) и Салиф Сисе (90) отбелязаха за домакините, а бившият вратар на Ботев Михаил Иванов (57) си вкара комичен автогол.

Официален дебют за Ботев записа младият вратар Християн Славков.

По този начин възпитаниците на треньора Азрудин Валентич приключиха с актив от 32 точки и заемат 10-о място в крайното класиране.

Сега всички погледи на привържениците са насочени към руския бизнесмен Антон Зингаревич и ще чакат развръзка с клубните акции. Зингаревич бе на централната трибуна в "Коматево", откъдето изгледа мача.

Ботевистите създадоха първото си положение в 10-ата минута. Филип Филипов проби по десния фланг и центрира към наказателното поле. Там Атанас Илиев засече с крак, но вратарят на "царете" спаси.

В 32-ата минута жълто-черните откриха резултата. Това стана след центриране от фаул на Славчо Шоколаров. Атанас Илиев игра за топката, след което вратарят на Царско село Михаил Иванов и защитникът Ивайло Марков не се разбраха кой да изчисти. Това даде възможност на Атанас Илиев от непосредствена близост да шутира с левия крак в мрежата - 1:0.

В 57-ата минута Ботев удвои преднината си. След поредица от пасове Маркиньос пое топката и шутира по земя от 20-ина метра. Топката се отби в гредата, след което се удари в главата на вратаря Михаил Иванов и влезе в мрежата за 2:0.

Десет минути по-късно неумела намеса на Михаил Иванов доведе до трети гол за жълто-черните. Реда Рабей отправи далечен изстрел, с който изненада вратаря и прати топката в долния ляв ъгъл за 3:0.

В последните 3 минути жълто-черните вкараха още две попадения чрез Емануел Таку и Салиф Сисе, за да стигнат до рекордната си през сезона победа с 5:0.

Георги Аргилашки (74- Християн Славков), Марио Младеновски (46- Виктор Генев), Станислав РаботовФилип Филипов, Мите Цикарски, Славчо Шоколаров, Маркиньос (75- Салиф Сисе), Емануел Току, Бисер Бонев (46- Мишел Еспиноза), Реда Рабей (76- Благовест Данчев), Атанас Илиев.