Край на прокобата! След 24 години Ботев отново би Левски в София!
Автор: Стойчо Генов 21:52 / 20.05.2021Коментари (11)8472
Ботев (Пд) сложи край на прокобата и след 24 години отново победи Левски в София. Жълто-черните удариха съперника си с 2:1 в предпоследния си мач за сезона, който се игра на стадион "Георги Аспарухов". Живко Атанасов (4) вкара за "сините", а Емануел Току (46, 49) бе точен за гостите.

За последно "канарите" бяха изпитвали радостта от победата над Левски на техен терен през далечната 1997 година, когато Марин Бакалов бележи за крайното 0:1 на националния стадион "Васил Левски". От този момент досега ботевистите бяха записали 23 загуби и 2 равенства от общо 25 мача в столицата.

Още в 4-ата минута Левски откри резултата. След центриране от корнер Марин Петков засече с крак в гредата. Рикоширалата топка попадна в Живко Атанасов, който от непослредствена близост направи успешна добавка за 1:0.

Половин час по-късно Атанас Илиев пое с гърди дълго подаване и изскочи сам срещу Николай Михайлов, но вратарят на Левски спаси изстрела му.

В края на първото полувреме Току се озова на добра позиция пред наказателното поле и отправи два последователни шута. При първия топката срещна тялото на съотборника му Маркиньос, а при втория - на Па Конате.

Веднага след почивката "канарите" стигнаха до пълен обрат в резултата само в рамките на 3 минути. Реда Рабей центрира корнер и топката бе изчистена с глава към границата на наказателното поле. Там Емануел Току я посрещна и шутира с левия крак в близкия ъгъл за 1:1.

В 49-ата минута упражнението се повтори отново след центриране на Рабей от ъглов удар, но този път вдясно от Николай Михайлов. Топката пак бе изчистена и отново Емануел Току стигна първи до нея, пращайки я с левия крак в долния десен ъгъл на противниковата врата за 1:2.

Георги Аргилашки, Филип Филипов, Станислав Работов, Виктор Генев, Па Конате, Мишел Еспиноза, Реда Рабей, Маркиньос (77- Мите Цикарски), Джонатан Перейра (68- Славчо Шоколаров), Емануел Току (90+2- Бисер Бонев), Атанас Илиев.