Ботев се пребори за точка срещу Черно море, но навъртя 7 поредни мача без победа
Автор: Стойчо Генов 19:21 / 17.05.2021Коментари (0)3103
Ботев (Пловдив) завърши 1:1 срещу Черно море в четвъртия си мач от Група А на втората осмица в шампионата, който се игра на базата в "Коматево", предаде репортер на Plovdiv24.bg. Бившето "канарче" Стефан Станчев (42) се разписа за варненци, а Атанас Илиев (69) бе точен за домакините.

По този начин възпитаниците на треньора Азрудин Валентич продължиха неприятната си серия и вече 7 поредни двубоя нямат победа (5 загуби и две равенства). Жълто-черните останаха на последно място в групата с актив от 25 точки, докато "моряците" са първи с 41 точки.

Ботев стигна до чисто голово положение в 18-ата минута. След комбинация между Джонатан Перейра и Емануел Току в отлична позиция бе изведен Филип Филипов. Той шутира с десния крак по диагонала, но уцели напречната греда.

В 24-ата минута Емануел Току изведе Салиф Сисе сам срещу Георги Георгиев. Вратарят на Черно море излезе да скъсява ъгъла, а Сисе първо го преодоля, но след това се подхлъзна и не успя да прати топката в мрежата.

В 37-ата минута бе първото положение за варненци. Файсел Касми изведе Стефан Велев сам срещу Янко Георгиев, но ударът му бе спасен от вратаря на Ботев.

Така се стигна до 42-ата минута, когато "моряците" откриха резултата. Илиан Илиев центрира от корнер в наказателното поле, където Стефан Станчев засече с глава и прати топката в мрежата за 0:1.

В 69-ата минута ботевистите изравниха резултата. Па Конате бе изведен с дълго подаване по лявото крило. Почти от аутлинията бранителят центрира на близка греда, където Атанас Илиев изпревари защитниците в зелено-бяло и засече с глава в горния десен ъгъл на вратаря Георги Георгиев за 1:1.

Ботев (Пд): Янко Георгиев, Джонатан Перейра (46- Кристиан Добрев), Виктор Генев, Марио Младеновски, Славчо Шоколаров (60- Па Конате), Бисер Бонев (68- Мишел Еспиноза), Салиф Сисе (46- Атанас Илиев), Емануел Току (85- Станислав Работов), Реда Рабей, Мите Цикарски, Филип Филипов.

Черно море: Георги Георгиев, Виктор Попов, Стефан Станчев, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Файсел Касми (75- Родриго Вилела), Стефан Велев, Илиан Илиев (68- Зе Гомеш), Пабло Гарсия, Леандро Андраде (75- Мартин Дичев), Исмаил Иса (82- Даниел Димов).