Зрелищно равенство в дербито на Тракия
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:55 / 23.08.2020Коментари (23)7889
Зрелищно равенство в дербито на Тракия между Ботев (Пд) срещу Берое в мач от 3-ия кръг на Първа лига, който се игра в Коматево, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Двата отбора не излъчиха победител и завършиха 3:3.

Берое изненада пловдивчани и успя да поведе с два гола още от съблекалнята. Автор на тях бе Ибрахима Конте, съответно в 2-та и 5-та минута от дузпа. Така завърши и полувремето - 2:0 за Берое.

Ботев излезе преобразен и в 50-та минута Неделев намали чрез красив от пряк свободен удара. Три минути по-късно Атанас Илиев изравни резултата сред грешка в защитата на Берое. В 74-та минута отново капитанът на Ботев се превърна в герой за тима си. Чрез много техничен удар от пряк свободен удар вкара красив гол. В 89-та минута Гаюс Макута попари Ботев и с красив гол с глава оформи крайното 3:3.

В добавеното време "канарчетата" получиха нов златен шанс от свободен удар, но Славчо Шоколаров стреля в стената на "зелените".