Ботев с разочароващо реми срещу Етър при повторния дебют на Пепо Пенчев
Автор: Стойчо Генов 22:10 / 19.10.2020Коментари (11)7121
Ботев (Пд) не успя да победи абсолютния аутсайдер в първенството до момента - Етър, и завърши 1:1 в мач от 9-ия кръг, който се игра на базата в Коматево, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Двубоят бе повторен официален дебют за Петър Пенчев начело на жълто-черните, като сега му помагаше младият специалист Георги Онов.

Дебют направиха и двама футболисти - най-новото попълнение за пловдивчани Салиф Сисе, както и юношата Димитър Пройчев.

"Канарите" излязоха с черни тениски, на които пишеше "Да живее Ботев Пловдив", а преди първия съдийски сигнал разпънаха в центъра на терена плакат със същия надпис.

Джонатан Перейра (18) вкара първия си гол за Ботев в своя юбилеен мач №50. Точен за Етър буквално в последните секунди бе Преслав Боруков.

Така домакините вече са с актив от 9 точки, но останаха на 12-о място във временното класиране.

Футболистите на Ботев имаха късмета да открият резултата в 18-ата минута след груба грешка в отбраната на "болярите". Тодор Неделев получи топката на левия фланг и я центрира ниско към малкото наказателно поле. Там вратарят Христо Иванов и защитникът Пламен Крачунов не се разбраха кой да играе с топката и тя мина между тях и стигна до Джонатан Перейра, който от непосредствена близост я засече с крак за 1:0.

В началото на второто полувреме Тодор Неделев изведе Димитър Тонев сам срещу вратаря. Нападателят напредна, но шутира в тялото на Христо Иванов, въпреки че имаше възможност да подаде на свободния Атанас Илиев.

Десет минути преди края Боруков прати топката в мрежата на жълто-черните, но попадението бе отменено заради фаул срещу вратаря Георги Аргилашки.

Така се стигна до последната 3-а минута на добавеното време, когато Етър шокира домакините с изравнителен гол. След центриране в наказателното поле на жълто-черните топката рикошира и попадна в Преслав Боруков, който от 4-5 метра фронтално срещу Георги Аргилашки я прати в мрежата зад него за 1:1.

Георги Аргилашки, Джонатан Перейра, Виктор Генев (52- Мите Цикарски), Станислав Работов, Филип Филипов, Мишел Еспиноса (90- Димитър Пройчев), Славчо Шоколаров, Маркиньос Педросо, Атанас Илиев, Тодор Неделев, Димитър Тонев (80- Салиф Сисе).