Май е време за промени! Ботев отново загуби след слаба и безидейна игра
Автор: Стойчо Генов 19:21 / 20.09.2019Коментари (12)15633
Ботев (Пд) загуби от Черно море с 0:2 като гост в мач от 10-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Тича" във Варна. Исмаил Иса (50) и Мартин Минчев (68-дузпа) бяха точни за домакините, а Родриго пропусна дузпа в 66-ата минута.

По този начин "моряците" сложиха край на серията си от 7 поредни шампионатни двубоя без победа. В същото време жълто-черните отново показаха слаба и безидейна игра и продължават да нямат успех извън Пловдив от 27 октомври 2018 година насам. Варненци вече са с актив от 14 точки, докато "канарите" останаха с 9 т.

Сега на ход би трябвало да е ръководството на клуба, от което се очаква да предприеме мерки, за да опита да спре кризата в отбора.

Първата опасна ситуация в мача бе пред вратата на домакините. В 20-ата минута Филип Филипов центриране в наказателното поле към Еберт Кардосо. Той веднага подаде към Тодор Неделев, който обаче се размина с топката. Тя отиде право на левия крак на Антонио Вутов, но вратарят Миодград Митрович спаси. При добавката Вутов направи нов опит да шутира, но Мирослав Енчев се намеси добре и изчисти в корнер.

Пет минути по-късно Тодор Неделев изведе Кардосо зад защитата на Черно море. Бразилецът преодоля шпагата на Мирослав Енчев, но не успя да прехвърли Митрович.

В 43-ата минута варненци имаха претенции за дузпа. Цветомир Панов проби отляво в наказателното поле, но бе задържан от Лъчезар Балтанов. Капитанът на Ботев наруши баланса си и падайки на тревата, събори и Панов. Реферът Станислав Тодоров обаче даде знак играта на продължи.

Пет минути след почивката Черно море откри резултата при първия си точен удар в двубоя. Родриго Енрике овладя една топка и изведе по чудесен начин Исмаил Иса фронтално срещу вратаря. Нападателят не допусна да бъде догонен от Кристиан Димитров и с удар по земя прати топката в мрежата за 1:0.

В 60-ата минута след огромно неразбирателство между централните защитници на Ботев Димитър Пиргов и Кристиан Димитров нападателят на Черно море Мартин Минчев остана само срещу вратаря Георги Аргилашки, но от няколко метра шутира право в краката му.

В 66-ата минута Антонио Вутов направи безумен опит за шпагат и събори в наказателното поле Родриго Енрике. Съдията отсъди дузпа, а потърпевшият Родриго насочи топката към горния десен ъгъл на вратата. Георги Аргилашки обаче усети посоката и изби с ръка.

Само две минути по-късно Станислав Тодоров отсъди нова дузпа за Черно море. Този път вратарят на жълто-черните събори с лявата си ръка Даниел Димов. Този път зад топката застана Мартин Минчев, който бе точен за 2:0. Това бе първо негово попадение от 25 мача.

Черно море: Миодраг Митрович, Виктор Попов, Мирослав Енчев, Стефан Станчев, Цветомир Панов, Аристот Ндонгала, Даниел Димов, Родриго Енрике, Васил Панайотов (88- Емил Янчев), Мартин Минчев, Исмаил Иса (58- Жордао).

Ботев (Пд): Георги Аргилашки, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Еберт Кардосо, Лъчезар Балтанов (73- Марко Перван), Филип ван Арнем, Лазар Марин (80- Станислав Шопов), Тодор Неделев, Антонио Вутов (69- Джонатан Перейра), Фернандо Виана.