Ботев спря лошата серия, Марко Перван избухна с два гола
Автор: Стойчо Генов 19:49 / 24.08.2019Коментари (6)7055
Ботев (Пд) най-после прекъсна серията си от 4 поредни шампионатни мача без успех, предаде репортер на Plovdiv24.bg. "Канарите" победиха слабака Витоша (Бистрица) с 2:1 в мач от 7-ия кръг на Първа лига, който се игра на базата в Коматево. И двете попадения за домакините бяха дело на Марко Перван (22, 60). Точен за гостите пък бе Илия Димитров (34).

По този начин възпитаниците на треньора Желко Петрович имат вече актив от 8 точки.

Двубоят започна с две отлични възмижности за гостите, които обаче бяха отразени по чудесен начин от вратаря Георги Аргилашки.

В 22-ата минута жълто-черните откриха резултата. След центриране на Станислав Шопов на далечна греда, Марко Перван бе оставен абсолютно сам и с хубав шут опъна мрежата за 1:0.

Пет минути по-късно Лъчезар Балтанов центрира акробатично със задна ножица към останалия в чиста позиция Фернандо Виана, но той не успя да вкара с глава от непосредствена близост.

В 34-ата минута гостите успяха да изравнят. Ваньо Иванов беше оставен да центрира необеспокоявано от десния фланг към Илия Димитров, който не остави никакви пансове на Георги Аргилашки - 1:1.

В 57-ата минута Радослав Терзиев направи невероятен пропуск. Той беше оставен сам на задната греда след центриране от свободен удар, но не успя да засече топката в опразнената от Християн Василев врата.

Минута след това Марко Перван напредна отляво, навлезе навътре към вратата на Василев и пласира силен шут, който обаче среща левия страничен стълб.

Така се стигна до 60-ата минута, когато Марко Перван коригира мерника си и за втори път огорчи противниковия вратар. Атакуващият халф получи топката на границата на наказателното поле и с премерен шут с десния крак я прати в мрежата за 2:1.

Две минути по-късно Атанас Кабов можеше да изравни, но ударът му от 25 метра намери напречната греда.

Георги Аргилашки, Еберт Кардосо, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Родни Клустер (79- Джонатан Перейра), Станислав Шопов (55- Кристиан Добрев), Лъчезар Балтанов, Радослав Терзиев (70- Филип Ван Арнем), Александър Тонев, Марко Перван, Фернандо Виана.