Ботев с първа победа в Турция, Неделев се контузи
Автор: Стойчо Генов 16:48 / 25.01.2020Коментари (1)3885
Ботев (Пловдив) постигна първа победа в контролите от подготвителния си лагер в Турция. Възпитаниците на треньора Ферарио Спасов надиграха руския втородивизионен клуб Чайка (Песчанокопское) с 3:0. Спарингът се игра на един от терените в спортен център "Хане" в град Сиде.

Две попадения вкара Александър Тонев (69, 70), а веднъж се разписа младокът Никола Илиев (84).

Plovdiv24.bg припомня на читателите си, че в първия спаринг на турска земя Ботев отнесе тежка загуба с 0:4 от украинския Олександрия. В понеделник (27 януари) от 15:00 часа жълто-черните излизат срещу казахстанския Кизил-Жар в последната си проверка от лагера в южната ни съседка.

Още в 17-ата минута на мача с Чайка звездата на "канарите" Тодор Неделев получи контузия и бе заменен принудително, като на неговото място влезе младокът Димитър Тонев.

До почивката не се случи нещо интересно, а през второто полувреме жълто-черните удариха на 3 пъти гредите. Първи това направи Станислав Шопов в 51-ата минута. Две миниту след това същото стори и Лазар Марин

В 57-ата минута след центриране на далечна греда Радослав Терзиев засече топката, но отново гредата спаси руснаците.

Ботев реши спаринга в рамките само на 1 минута с две бързи попадения на Александър Тонев.

В 69-ата младокът Никола Илиев проби отдясно и пусна пас по земя към Александър Тонев, който засече с десния крак покрай вратаря за 1:0.

При следващата атака записалият неофициален дебют за Ботев бразилец Андерсон изведе Александър Тонев по лявото крило. Нападателят финтира един защитник и от много малък ъгъл изненада неадекватно излезлия вратар на Чайка за 2:0.

В 84-ата минута Лазар Марин проби по левия фланг и почти от аутлинията пусна пак към Никола Илиев. Той елегантно се освободи от един защитник и с левия крак простреля вратаря за 3:0.

Георги Аргилашки, Джонатан Перейра, Кристиан ДимитровДимитър ПирговЛазар МаринРадослав ТерзиевЛъчезар Балтанов, Станислав Шопов, Тодор Неделев, Александър ТоневАнтонио Вутов (Янко Георгиев, Станислав Работов, Петър Итов, Стефан Попов, Димитър Тонев, Филип ФилиповКостадин Ничев, Атанас Стоименов, Бисер Бонев, Никола Илиев, Андерсон).