Ботев свали екипите с лика на Чико, Феро дебютира с победа
Автор: Стойчо Генов 15:52 / 12.10.2019Коментари (10)17413
Ботев (Пд) победи Царско село с 3:1 в контрола, която се игра без фенове на един от терените в Коматево, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Двубоят бе неофициален повторен дебют на Ферарио Спасов начело на жълто-черните. Домакините играха с екипа от миналия сезон, след като феновете поискаха с официална декларация да не се носят повече фланелките с лика на легендата Динко Дерменджиев.

Филип Филипов (8), Фернандо Виана (64) и 17-годишният Петър Итов (83) се разписаха за "канарите".

Домакините откриха резултата още в 8-ата минута след груба грешка на бившия защитник на Локо (Пд) Ивайло Марков, който сега носеше капитанската лента на Царско село. Той сбърка фатално при опит да върне към вратаря Мартин Димитров - Китаеца. Топката бе отнета от Филип Филипов, който напредна, финтира стража и на празна врата вкара за 1:0.

В 64-ата минута младокът Иво Казаков центрира от левия фланг към наказателното поле, където Фернандо Виана засече с крак в горния десен ъгъл на вратаря за 2:0.

Четвърт час преди края при една контраатака футболист на Царско село бе изведен сам срещу вратаря Георги Аргилашки и шутира покрай плонжа му за 2:1.

В 83-ата минута Слави Шопов овладя една топка отдясно на атаката на Ботев и пусна пас по земя към Петър Итов. 17-годишният нападател шутира от движение, пращайки топката неспасяемо в ъгъла на противниковата врата за 3:1.

Ботев първо полувреме: Янко Георгиев, Филип Филипов, Станислав Работов, Костадин Ничев, Еберт Кардосо, Радослав Терзиев, Тодор Неделев, Филип Ван Арнем, Марко Перван, Иван Василев, Никола Илиев.

Ботев второ полувреме: Георги Аргилашки, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Родни Клустър, Лазар Марин, Лъчезар Балтанов, Димитър Тонев, Иво Казаков, Петър Итов, Станислав Шопов, Фернандо Виана.