Неделев бележи от дузпа, Ботев взе трети пореден успех с 1:0
Автор: Стойчо Генов 22:22 / 28.06.2019Коментари (0)5472
©
Ботев (Пд) победи Етър в третата си контролна среща от лятната подготовка. Двубоят се игра на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен, а "жълто-черните" за трети пореден път взеха минимален успех с 1:0. Единственото попадение в мача реализира Тодор Неделев в 25-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Антонио Вутов.

Първото полувреме от мача предложи по-интересни моменти, като почти всички бяха пред вратата на "болярите". Още в 7-ата минута Неделев изведе Антон Карачанаков на добра позиция в наказателното поле, но ударът на крилото с левия крак бе слаб и попадна в ръцете на Христо Иванов.

Последваха минути на активизация от страна на "виолетовите", които на няколко пъти стигнаха в близост до вратата на Аргилашки, но без да я застрашат сериозно.

След 15-ата минута Ботев взе инициативата и притисна своя противник в половината му. Възпитаниците на Желко Петрович на няколко пъти атакуваха опасно в наказателното поле на Етър, а в 25-ата минута при подобна ситуация Антонио Вутов се освободи от защитник в близост до вратата, след което бе бе фаулиран. Тодор Неделев стреля точно от бялата точка и даде преднина на "жълто-черните".

До края на полувремето Христо Иванов спаси опасни удари на Неделев и Карачанаков, а пред другата врата Иван Стоянов стреля над рамката от фаул.

През втората част темпото на игра поспадна и двата отбора не създадоха почти нищо интересно в предни позиции.