Локо развали празника на феновете с огромен гаф в последния си мач за 2021 г.
Автор: Стойчо Генов 18:24 / 10.12.2021Коментари (34)10537
Локомотив (Пловдив) развали празника на своите привърженици и направи грешна стъпка в последния си официален мач за 2021 година, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Черно-белите играха отчайващо слабо в защита и загубиха от Ботев (Враца) с 2:4 в двубой от 19-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадиона в квартал "Лаута".

Дориан Бабунски (10-дузпа, 49), Юлиан Ненов (42) и Илия Миланов (67) вкараха попаденията за гостите, а Димитър Илиев (34) и Георги Минчев (56) бяха точни за пловдивчани.

По този начин възпитаниците на треньора Александър Тунчев останаха с актив от 25 точки на 6-о място във временното класиране, но могат да бъдат изместени от отборите на Левски и Берое.

Мачът тръгна зле за локомотивци и още в 10-ата минута Дориан Бабунски откри от дузпа. Тя бе отсъдена, след като Красимир Тодоров бе изведен сам срещу Лукас Рейдър и се блъсна в него.

В 34-ата минута Кристиан Гомис центрира отдясно към малкия пеналт, където Димитър Илиев засече с глава за 1:1.

Три минути преди почивката пловдивчани допуснаха нова груба грешка в отбрана. Гомис покри засадата и позволи на Юлиан Ненов да излезе сам срещу вратаря Рейдър и майсторски го преодоля за 1:2.

Втората част започна също толкова шокиращо за домакините, както и първата. Бившият "смърф" Диего Фераресо изведе Бабунски за пореден път зад мудно играещата отбрана на домакините, финтира Рейдър и вкара на празна врата за 1:3.

Десетина минути след това Георги Минчев се разписа за 2:3, засичайки с крак центриране на Бирсент Карагарен.

В 67-ата минута обаче Ботев вкара нов гол при първия си корнер в мача. След центриране на близка греда Илия Миланов изпревари Георги Минчев и засече с глава за 2:4.

Пет минути преди края Лукас Салинас удари греда след шут с десния крак от 20-ина метра. В добавеното време пък влезлият на смяна и играл само 10 минути Николай Николаев бе изгонен заради втори жълт картон след фаул срещу Бабунски.

Лукас Рейдър, Милош Петрович (90- Иван Сулев), Мартин Паскалев, Кристиан Гомис, Емил Янчев, Парвиз Умарбаев (75- Айвън Ангелов), Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен (80- Николай Николаев), Лукас СалинасДимитър ИлиевГеорги Минчев.