Спортните новини: Днес (17) | Вчера (28)
Локо обърна Марица с 3 гола за 15 минути, Самсон вкара при дебюта си
Автор: Стойчо Генов 15:53 / 22.01.2022Коментари (0)3320
Локомотив Пловдив победи съгражданите си от Марица с 3:1 в приятелски мач, който се игра на стадиона в квартал "Лаута", предаде репортер на Plovdiv24.bg. Гостите откриха резултата в началото на второто полувреме чрез Айкут Янъков, а Георги Минчев (75-дузпа), каращият проби Самсон Комолафе (79) и Кристиан Гомис (90+2) се разписаха за черно-белите.

Неофициален дебют за вицешампионите направиха двете нови попълнения Ивайло Димитров и Александър Василев.

В 30-ата минута Валери Домовчийски изведе Петър Атанасов сам срещу вратаря на Локомотив, но Лукас Рейдър се справи и изби удара.

Малко след това Александър Василев опита коварен шут от границата на наказателното поле, но стражът на маричани Илия Николов изби с плонж.

В началото на втората част Марица откри резултата. Това стана след атака отляво и последвало центриране в наказателното поле. Там юношата на Локомотив Айкут Янъков засече с плонж с глава за 0:1.

Четвърт час преди края Георги Иванов от гостите събори в наказателното поле Георги Минчев и съдията отсъди дузпа. Потърпевшият Минчев застана зад топката и реализира за 1:1.

В 79-ата минута Локомотив стигна до пълен обрат в резултата. Каращият проби Самсон Комолафе бе изведен с пас по земя през центъра, след което атакуващият футболист чукна леко топката за да я отклони покрай вратаря на гостите за 2:1.

В добавеното време Кристиан Гомис с шут от 7-8 метра фиксира окончателното 3:1 за Локомотив. Това стана след късо изпълнение на корнер, при което защитниците на Марица избиха топката, но за техен лош късмет тя попадна право в Гомис.

Локо: Лукас Рейдър, Видол Сейменски, Милош Петрович, Мирослав Пушкаров, Филип Колев, Петър Витанов, Александър Василев, Иван Сулев, Парвиз Умарбаев, Димитър Илиев, Ивайло Димитров (Илко Пиргов, Кристиан Гомис, Мартин Паскалев, Йосип Томашевич, Христо Иванов, Емил Янчев, Лукас Салинас, Пламен Петров, Бирсент Карагарен, Милислав Попович, Георги Минчев, Самсон Комолафе).

Марица: Илия Николов, Мартин Лалев, Мартин Газиев, Илиян Йорданов, Йордан Пейчинов, Милен Танчев, Валери Домовчийски, Александър Праматаров, Петър Атанасов, Веселин Марчев, Мариян Тонев.