Черно море - Локомотив Пловдив 0:0
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:39 / 16.08.2021Коментари (11)4679
Черно море и Локомотив Пловдив завършиха 0:0 в мач от четвъртия кръг на родното футболно първенство. В началото Файсел Касми центрира в наказателното поле на "смърфовете" за Стефан Велев, но ударът на футболиста на домакините бе доста неточен.

След 13 минути игра Парвиз Умарбаев обстрелва вратата на Черно море от средна дистанция, но топката отлетя встрани.

Темпото във Варна продължи да бъде доста добро за родните стандарти, а удар на Файсел Касми от свободен удар в 27-ата минута профуча встрани от вратата на Пиргов. В 41-ата минута пък Георги Георгиев направи поредно спасяване в хода на мача. Лукас Салинас получи топката от Димитър Илиев и стреля от средно разстояние, но стражът на "моряците" отрази удара.

Пиргов спаси своите от сигурен гол двайсетина минути преди края. Зе Гомеш овладя и прокара топката през бранител на "смърфовете" за Леандро Андраде. Той стреля отблизо към вратата на гостите, но Пиргов с тяло го разочарова. В 74-ата стражът на пловдивчани се намеси за пореден път. Зе Гомеш продължи по земя в наказателното поле на домакините за Леандро Андраде, но ударът му бе отразен от Пиргов.

Състави на двата отбора:

Черно море (4-2-3-1):  22 Георги Георгиев - 6 Виктор Попов 28 Влатко Дробаров 3 Живко Атанасов 2 Цветомир Панов 71 Васил Панайотов - 23 Пабло Гарсия 15 Леандро Андраде 29 Файсел Касми 72 Родриго Енрике 77 Стефан Велев

Старши треньор: Илиан Илиев

Локомотив (3-4-1-2): 1 Илко Пиргов - 20 Милош Петрович 4 Кристиан Гомис 2 Олексий Биков 34 Петър Витанов 39 Парвиз Умарбаев 11 Конър Руан 44 Николай Николаев 16 Лукас Салинас 14 Димитър Илиев - 9 Бирсент Карагарен

Старши треньор: Александър Тунчев