Лош късмет за 10 от Локо в дербито срещу Левски
Автор: Стойчо Генов 16:58 / 19.02.2022Коментари (46)8385
©
Локомотив (Пловдив) стартира неуспешно официалните мачове за 2022 година. Вицешампионите загубиха от Левски с 1:2 дербито от 20-ия кръг на Първа лига, което се игра на стадион "Георги Аспарухов" в столицата.

Адриан Краев (22) и Филип Кръстев (32) се разписаха за домакините, а Милош Петрович (30) бе точен за черно-белите. Близо 70 минути пловдивчани играха с човек по-малко заради директен червен картон на Мартин Паскалев.

По този начин възпитаниците на треньора Александър Тунчев останаха осми с актив от 25 точки и се отдалечиха доста от първата шестица, където Славия и Левски са с по 29 точки.

Още в 19-ата минута дойде най-възловият момент в дербито. Димитър Илиев загуби топката в половината на Левски и претендираше за нарушение. Такова не бе отсъдено от Волен Чинков и сините направиха контра, при която Билал Бари се откъсна сам срещу Рейдър. Нападателят бе фаулиран от Мартин Паскалев на границата на наказателното поле, заради което бранителят на Локо получи директен червен картон.

Марин Петков изпълни отсъдения фаул право в стената, но топката се върна в Андриан Краев. Той шутира и след рикошет в тялото на Йосип Томашевич вкара за 1:0.

В 30-ата минута пловдивчани възстановиха равенството. Парвиз Умарбаев центрира от корнер в малкия пеналт, където влезлият преди минута Милош Петрович засече с глава за 1:1.

Само две минути по-късно обаче Левски отново поведе в резултата. Филип Кръстев отправи страхотен удар с десния крак от 25 метра, насочвайки топката в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Лукас Рейдър - 2:1. Минута преди това Бари бе уцелил гредата с шут с левия крак от много малък ъгъл.

В 64-ата минута Бирсент Карагарен бе изведен отдясно и отправи диагонален шут с десния крак, но топката мина на сантиметри от гредата в аут.

Две минути преди края Димитър Костадинов шутира, топката срещна крака на Кристиан Гомис и удари напречната греда, преди да излезе в корнер.

Левски: Николай Михайлов, Цунами, Хосе Кордоба, Сонко Сунберг, Драган Михайлович, Андриан Краев, Филип Кръстев, Уелтън (83- Георги Миланов), Асен Митков (46- Димитър Костадинов), Марин Петков (76- Радослав Цонев), Билал Бари.

Локомотив Пловдив: Лукас Рейдър, Мартин Паскалев, Кристиан Гомис, Йосип Томашевич, Александър Василев, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев (86- Иван Сулев), Бирсент Карагарен, Лукас Салинас (86- Емил Янчев), Преслав Боруков (27- Милош Петрович), Димитър Илиев (66- Венсан Марсел).