Дисциплинарната комисия към БФС глои Локомотив Пловдив заради поведението на привържениците по време на дербито срещу Лудогорец, загубено с 1:3 на Лаута. Обката санкция за черно-белите е 1800 лева.
Ето какво гласи решението на ДК към БФС:
За нерегламентирано използване на факли, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. А от ДП /2021/2022/ – ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 300 лева.
За използване на факли довели до спиране на играта, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б.Д от ДП /2021/2022/ – ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 1000 лева.
За хвърлен предмет, на основание чл.37, ал.1, т.4, б. А, предложение 1 от ДП /2021-2022/, ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 500 лева.