Без да вкараш, няма как да стане! Локо зацикли още повече в Първа лига
Автор: Стойчо Генов 20:39 / 22.08.2021Коментари (23)9310
©
Локомотив Пловдив продължи серията си без победа през новия сезон в Първа лига. Черно-белите загубиха от Славия с 0:1 в мач от 5-ия кръг, който се игра на стадиона в квартал "Лаута". Людовик Суарес (19) бе точен за гостите.

Така възпитаниците на треньора Александър Тунчев останаха с актив от една точка, който им отрежда предпосредното място във временното класиране. Успехът за Славия пък е първи на стадион "Локомотив" от юни 2020 година.

Вицешампионите стартираха по-слабо двубоя и предоставиха на съперника да играе по-често с топката и да създаде няколко положения. Чак в 15-ата минута бе първият удар за черно-белите към противниковата врата. Отправи го Лукас Салинас от дъгата пред наказателното поле, но вратарят Светослав Вуцов улови атрактивно.

В 19-ата минута Славия откри резултата. След центриране по земя Милош Петрович стигна първи до топката, но бе фаулиран от Питър Макрилос, а топката попадна в Людовик Соарес. Той шутира с левия крак от малък ъгъл, при което Илко Пиргов дори не мръдна и топката влезе в горния ляв ъгъл на вратата му. Близо 3 минути ситуацията бе проверявана от ВАР, но в крайна сметка реферът Георги Давидов не погледна сам спорното положение и посочи центъра - 0:1.

В 37-ата минута Умарбаев центрира от фаул в пеналта, където Георги Минчев засече с глава, но над гредата.

След почивката играта се накъса ужасно много заради множество нарушения, като извършените от гостите бяха два пъти повече.

В 58-ата минута Георги Минчев бе препънат около границата на наказателното поле, а Георги Давидов подмина ситуацията. След като играта бе спряна заради тъч се видя, че нарушение има извън наказателното поле, но така и не бе отсъдено. Две минути по-късно Георги Минчев засече с глава центриране на Умарбаев, но Светослав Вуцов спаси.

Две минути преди края черно-белите отново имаха претенции за дузпа. При центриране в наказателното поле на Славия Олексий Биков бе ударен и дори по лицето му имаше кръв, но ВАР реферите прецениха, че всичко е наред.

Илко Пиргов, Кристиан Гомис (46- Артур Крачун), Милош Петрович, Олексий Биков, Петър Витанов (90+2- Венсан Марсел), Парвиз Умарбаев, Конър Руан (46- Шакил Сно), Бирсент КарагаренЛукас Салинас (82- Айвън Ангелов), Димитър Илиев, Георги Минчев.