Ботев взе реванш от Царско село, поредните победи станаха 4
Автор: Стойчо Генов 16:49 / 30.11.2019Коментари (27)9263
Ботев (Пд) продължи възходящата линия в играта си и победи Царско село с 3:0 като гост в мач от 18-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Славия" в София. Антонио Вутов (25, 36) и Тодор Неделев (66) бяха точни за жълто-черните.

По този начин "канарите" постигнаха четвърти пореден успех в шампионата и вече са с актив от 22 точки на 9-о място във временното класиране. Освен това възпитаниците на Ферарио Спасов взеха реванш за конфузната загуба от същия съперник с 0:2 в Коматево.

Царско село започна по-активно мача и през първите 20-ина минути изпусна 2-3 изгодни положения за отбелязване на гол.

Вместо това в 25-ата минута гостите откриха резултата. Антонио Вутов изведе Лазар Марин отляво в наказателното поле. Защитникът си поведе силно топката и от самата аутлиния я върна назад към Вутов, който засече с левия крак под гредата за 0:1. При ситуацията обаче останаха съмнения, че топката е преминала с целия си обем очертанията на терена преди паса на Лазар Марин.

В 36-ата минута Ботев удвои с помощта на природата. Една върната към Мартин Кавдански топка се спря изненадващо в локва в центъра на терена. Най-близо до топката се оказа Лъчезар Балтанов, който изведе Антонио Вутов в чиста позиция. Нападателят пробяга 30-ина метра и с шут с левия крак прехвърли вратаря на Царско село за 0:2.

Минута преди почивката Тодор Неделев получи на границата на наказателното поле и отправи силен шут с левия крак, но на сантиметри над напречната греда в аут.

В 65-ата минута Ботев окончателно уби интригата в мача с трето попадение. При една контраатака Тодор Неделев бе изведен и направи пробив към противнвиковата врата. Последва пас към Антонио Вутов, който шутира с левия крак, но в същия момент Мартин Кавдански влезе опасно с шпагат и изби топката. Реферът Волен Чинков отсъди дузпа и вдигна жълт картон на бившия защитник на Локо (Пд). Точен от бялата точка бе Неделев за 0:3.

Янко ГеоргиевФилип ФилиповКристиан ДимитровДимитър ПирговЛазар МаринРадослав Терзиев, Марко Перван (71- Станислав Шопов), Лъчезар БалтановТодор Неделев (69- Джонатан Перейра), Александър Тонев (83- Димитър Тонев), Антонио Вутов.