Локо се препъна срещу ЦСКА 1948, но все пак завърши на четвърто място в редовния сезон
Автор: Стойчо Генов 17:10 / 21.04.2024Коментари (6)3966
Отборът на Локомотив Пловдив изигра изключително слабо първо полувреме и логично не успя да зарадва с победа своите привърженици, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Черно-белите завършиха 1:1 срещу ЦСКА 1948 в последния кръг от редовния сезон в Първа лига.

Тодор Павлов (53) отбеляза първия си гол в професионалния футбол, а Бирсент Карагарен (59) наказа бившия си отбор.

Така възпитаниците на треньора Александър Томаш започват плейофите в Топ 6 от четвърто място във временното класиране с актив от 55 точки. Това означава, че пловдивчани ще приемат на "Лаута" отбора на Левски в срещата, която до голяма степен може да реши битката за четвъртото място.

В същото време равенството означава, че в Топ 6 попада тимът на Крумовград и черно-белите ще гостуват отново на базата в "Коматево".

Мачът на "Лаута" за пореден път показа, че отборът на "Числата" е един от най-неудобните съперници на Локомотив Пловдив, тъй като до този момент черно-белите имат едва 2 победи над този тим.

Гостите бяха много по-активни и всичко по-интересно през първото полувреме се случваше пред вратата на Кристиан Томов.

Още във втората минута Бирсент Карагерен бе изведен от Педриньо отдясно в наказателното поле и опита удар от въздуха, но покрай гредата в аут.

Четвърт час след това след центриране Емил Ценов засече с глава, но вратарят на Локо успя да спаси.

В 24-ата минута Талис дриблира почти 60 метра с топката и шутира в близкия ъгъл, но за негов лош късмет в гредата.

В 33-ата минута Бирсент Карагарен направи фрапиращ пропуск. Той бе изведен сам срещу Кристиан Томов, финтира го и шутира към опразнената врата. В последния момент обаче Тодор Павлов притича и с шпагат изби топката.

Единственото положение за Локо преди почивката бе удар с глава на Хорхе Сегура в аут.

В началото на второто полувреме Бирсент Карагарен отново бе изведен сам срещу Кристиан Томов, но вратарят показа отличен рефлекс и спаси.

Така се стигна до 53-ата минута, когато Локомотив откри резултата изненадващо на събитията до този момент на терена. Капитанът Димитър Илиев направи прецизно центриране в наказателното поле, където Тодор Павлов пое с гърди и с топовен шут с десния крак прати топката неспасяемо в мрежата за 1:0. Попадението бе първо за 20-годишния защитник в професионалния футбол.

Малко след това черно-белите пропуснаха отлична възможност да удвоят. Бабакар Дион изведе Камден по десния фланг, а той центрира по земя към първа греда. Там Мичи Нтело чекна топката с пета, но тя се отби от гредата.

В 59-ата минута Ефе Али подаде спорен пас към Хорхе Сегура, Бирсент Карагарен протегна крак и отне топката. След това изскочи сам срещу Кристиан Томов и шутира покрай него за 1:1.

Кристиан Томов, Ангел Лясков, Тодор Павлов, Ефе Али (70- Мартин Петков), Хорхе Сегура, Оливер Камдем, Христо Иванов (90+1- Кристиян Пешов), Мартин Райнов, Бабакар Дион (81- Владимир Медвед), Димитър Илиев, Мичи Нтело.