Локо наказа ЦСКА-София в най-добрия си мач през 2024 година
Автор: Стойчо Генов 18:58 / 03.04.2024Коментари (32)8643
©
Локомотив Пловдив изигра най-добрия си мач през 2024 година и зарадва своите привърженици с драматичен успех. Черно-белите победиха ЦСКА-София с 2:1 като гости в двубой от 27-ия кръг на Първа лига, който се игра на националния стадион "Васил Левски" в столицата.

Мичи Нтело (60) и Кристиян Пешов (90+3) се разписаха за пловдивчани, а Данило Асприля (73) бе точен за "армейците".

По този начин възпитаниците на треньора Александър Томаш останаха на пето място във временното класиране, но вече имат актив от 50 точки. С успеха "смърфовете" си гарантираха на 100 процента участие в плейофите в първата шестица след края на редовния сезон.

Локомотивци стартираха чудесно и още в 5-ата минута отбелязаха гол, който обаче бе отменен след дълго разглеждане от VAR. Тодор Павлов изведе Ангел Лясков по левия фланг, след което последва центриране в наказателното поле. Там Бабакар Дион свали топката към Мартин Петков, който с хубав удар от около 10-ина метра я прати в мрежата. При изстрела Мичи Нтело бе зад защитата на домакините, а Волен Чинков бе привикан сам да види ситуацията. Реферът прецени, че Нтело пречи на видимостта на Густаво Бусато и отсъди засада.

Точно половин час по-късно късметът отново помогна на ЦСКА-София. След центриране на Ангел Лясков топката бе свалена отново към Мартин Петков и той от близка дистанция шутира в напречната греда. Малко след това нападателят на Локомотив отправи още един изстрел от добра позиция, но не уцели вратата.

В 60-ата минута чудесната игра до този момент на локомотивци най-после доведе до гол. Влезлият 5 минути преди това Димитър Илиев изведе чудесно Бабакар Дион в наказателното поле. Белгиецът веднага комбинира със сънародника си Мичи Нтело и таранът шутира покрай Густаво Бусато за 0:1. Това бе четвърти гол в четвърти пореден мач за Нтело.

Няколко минути по-късно черно-белите пропуснаха да удвоят преднината си. Димитър Илиев бе изведен от Евандро в наказателното поле, финтира Бусато, но се забави при изстрела и топката бе отбита от защитниците на домакините.

В 73-ата минута "армейците" изравниха при едва втория си точен удар в мача. Тобиас Хайнц центриране към далечна греда, където Данило Асприля засече с глава покрай Ефе Али и вратаря Кристиан Томов за 1:1.

Така се стигна до 3-ата минута на даденото от съдията 7-минутно добавено време, когато справедливостта възтържествува и Локомотив Пловдив стигна до победата след брилянтна атака. Мартин Райнов с пета изведе Мичи Нтело фронтално срещу вратата. Нападателят веднага подаде надясно към нахлуващия на скорост Кристиян Пешов и бранителят с мощен удар простреля Густаво Бусато за крайното 1:2.

ЦСКА-СофияГуставо Бусато, Емануел Шакич (46- Мартин Стойчев), Енес Махмутович (46- Браян Кордоба), Християн Петров, Тибо Вион, Марселино Кареазо, Улаус Скаршем (68- Данило Асприля), Джонатан Линдсет, Станислав Шопов (46- Тобиас Хайнц), Матиас Фаетон, Фернандо Каранга.

Локомотив Пловдив: Кристиан Томов, Ангел ЛясковТодор Павлов, Хорхе Сегура, Ефе Али, Оливер Камдем (67- Кристиян Пешов), Христо Иванов (67- Ивайло Иванов), Евандро, Бабакар Дион (80- Мартин Райнов), Мартин Петков (55- Димитър Илиев), Мичи Нтело.