Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз обяви наказанията след шестия кръг в efbet Лига и Втора лига.

От елитните тимове най-голяма е глобата на Локомотив (Пловдив). "Черно-белите“ ще трябва да платят общо 3300 лева за  нерегламентирано използване на факли, за хвърлени предмети и за обидни скандирания.

Ето и конкретните наказания за отбора:

За нерегламентирано използване на факли, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. А от ДП /2023/2024/ – ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 300 лева.

За хвърлени предмети, на основание чл.37, ал.1, т.4, б. А, предложение 1 от ДП /2023-2024/, ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 1000 лева.

За обидни и нецензурни скандирания, на основание чл.37, ал.1, т.26, б. А от ДП /2023/2024/ – ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 2000 лева.