Резерва избухна с 2 гола за 3 минути, Локо мечтае след 9-а поредна победа
Автор: Стойчо Генов 19:25 / 23.09.2023Коментари (26)10946
Отборът на Локомотив Пловдив продължи страхотната си серия в шампионата и написа още една страница в своята история, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Черно-белите отново зарадваха своите привърженици и победиха Славия с 2:0 в мач от 10-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадиона в "Лаута".

Влезлият на смяна Алфа Конте (70, 73) се превърна в герой за пловдивчани, отбелязвайки и двете попадения.

Така възпитаниците на треньора Александър Томаш имат вече актив от 28 точки и увеличиха преднината си на първото място във временното класиране с 4 точки пред втория Черно море. "Смълфовете" записаха 9-а поредна победа, а освен това вече нямат загуба в 12 поредни шампионатни срещи, като тази серия започна в последните 2 кръга от миналия сезон.

Първата отлична възможност в мача Локомотив създаде в 13-ата минута. Георги Минчев бе изведен сам срещу Светослав Вуцов, но вратарят на Славия първи стигна до топката, въпреки че в началото се подхлъзна на тревата.

Две минути след това Джовани подаде към Христо Иванов очи в очи срещу вратаря, но халфът пропусна, а след това и страничният съдия вдигна флага за засада.

В 39-ата минута отново Джовани изведе Бабакар Дион отдясно в наказателното поле. Белгиецът шутира от малък ъгъл, но Светослав Вуцов отново спаси.

Минута преди почивката вратарят на гостите за пореден път спаси своя тим. Този път Вуцов отрази с гърди удар на изскочилия срещу него Георги Минчев.

Локомотивци продължиха да доминират на терена и през второто полувреме.

В герой за домакините се превърна влезлият като резерва Алфа Конте, който избухна с два гола в рамките на 3 минути.

В 70-ата Ангел Лясков изведе по левия фланг Алфа Конте. Националът на Сиера Леоне се пребори с Йеленкович и навлизайки в пеналта отправи силен шут с десния крак покрай вратаря Вуцов за 1:0.

Три минути по-късно при идентична ситуация Алфа Конте удвои. Този път той бе изведен от Оливър Камдем и отново надбяга Йеленкович по левия фланг. Така крилото има вече на сметката си 3 попадения за Локомотив през настоящия сезон.

Динко Хоркаш, Оливер Камдем, Хорхе Сегура, Ефе Али, Ангел Лясков, Христо Иванов (69- Лео Сена), Евандро (83- Ивайло Иванов), Джовани (83- Георги Каракашев), Бабакар Дион (60- Петър Андреев), Димитър Илиев (61- Алфа Конте), Георги Минчев.